Efeler Belediyesi Türkülere Yeniden Can Veriyor

  • Aydın Gazete
  • 2 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü ’Zührem’ ve ’Güdüşlü’nün Çeşmesi’ isimli türkülere yeniden can verdi.

20 kişiden oluşan bir ekibin yeniden seslendirdiği türkülere ilçenin çeşitli yerlerinde klip çekildi. Klip, Efeler Belediyesi tarafından 2’inci yıl için Keyif Bahçesi’nde düzenlenen yemekte ilk olarak davetlilere izletilerek sosyal medyada paylaşıldı. Klip kısa sürede binlerce kişi tarafından izlenerek paylaşıldı.

“DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ”
Efeler Belediyesi olarak tarihe çok önem verdiklerini belirten Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Bilindiği gibi bir çok tarihi yapıyı satın alarak restorasyonlarını başlattık. Hasan Efendi-Ramazan Paşa Mahallesi Kültür ve Sanat Evi’ni örnek olarak verebiliriz. Amacımız sadece eski tarihi yapıları satın alıp restore etmek değil, unutulmaya yüz tutmuş türkülerimiz, gelenek ve göreneklerimizi de canlandırmaktır.

Bu yüzden geçtiğimiz yıl ’Eklemedir Koca Konak’ türküsü ile başlattığımız kliplerimizi bu yıl da ’Zührem’ ve ’Güdüşlü’nün Çeşmesi’ ile devam ettiriyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar