İşte Belediye İşte Hizmet !

  • Aydın Gazete
  • 2 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Koçarlı Belediyesi tarafından ova ve farklı mahallelerde yol yapım ve yenileme çalışmaları yapılırken; Koçarlı merkezde bulunan Mustafa Keziban Küçükoğlu Çok Programlı Lisesi yolunun yıllardan beri yapılmamasından dolayı her gün okula gidip gelen öğrenciler ve öğretmenler zor anlar yaşıyor.

Yol üzerinde oluşan çukurlar yolun yapılmaması nedeniyle, öğrenciler kışın yağmurlardan dolayı çamur, yazın ise toz içerisinde okula gidip geliyor. Okula gelen araçlar için ise büyük tehlike yaratan bu çukurlar aynı zamanda araç sahiplerine ve öğrenci taşıyan servis araçlarına da büyük zararlar veriyor.

YOLUN YAPILMASINI İSTİYORLAR
Kış aylarında okula her gün çamur deryasına dönen yoldan gitmek zorunda kalan öğrenciler, veliler ve servis şoförleri okul yolunun bir an önce yapılmasını isterken, konu ile ilgili Koçarlı Belediyesinin bilgisi olduğunu ama uzun zamandan beri hiçbir çalışma yapılmadığını dile getirdiler.

Her gün okula şantiye alanını andıran yoldan geçerek giden ve kış aylarında çamura saplanan öğrenciler yollarının bir an önce yapılmasını istediklerini belirterek bu çileden kurtulmak istediklerini söylediler. Yolda oluşan çukurların her birinin bir otomobili yolda bırakabilecek kadar büyük olduğunu söyleyen öğrenciler, asfalt veya parke yolun yapılmasını da merakla beklediklerini belirterek yetkililerden de seslerinin duyulup mağduriyetlerinin giderilmelerini istiyor.

Koçarlı Belediyesi ekipleri tarafından geçtiğimiz aylarda yol üzerine sadece çakıl döküldüğünü ancak bunun hiçbir fayda sağlamadığını belirten veliler ve servis şoförleri “Burası bir eğitim yuvası, burada okuyan çocuklarda hepimizin çocuğu. Okul yolu için geçici bir çözüm yerine kalıcı çözümler üretmek gerekiyor. Ya asfalt dökülmesi ya da parke taşı döşenmesi gerekiyor. Belediyemizin bu konuya duyarlı olmasını ve fazla geç kalınmadan yolun bir an önce yapılmasını istiyoruz” dediler.

OKULUN ÇEVRESİ MOLOZ ÇÖPLÜĞÜNE DÖNDÜ
Koçarlı Mustafa Keziban Küçükoğlu Çok Programlı Lisesinin yol sorunun yanında, yolun tam karşınsındaki moloz yığınları ise kötü bir görüntüye yol açıyor. Vatandaşlar, her gün öğrenci, öğretmen ve velilerin geçtiği yol ve çevresinin düzenlenmesini istediklerini dile getirdiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar