AİSYEM Konferansları Başladı

  • Aydın Gazete
  • 14 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Aydın İli Stratejik Planlama ve Yenilik Merkezi (AİSYEM) tarafından düzenlenen Makjen Makina Genel Müdürü Vildan Bön’ün konuşmacı olarak katıldığı “Aydın’da Aile İşletmelerinin Başarısında Kadın Girişimcilerin Önemi” konulu konferans, AİSYEM Salonu’nda gerçekleşti.

AİSYEM Müdürü Doç.Dr. Hüseyin Yılmaz konferansın açılışında yaptığı konuşmada, küresel ekonomik süreçte girişimcilerin günümüzde hiç olmadığı kadar stratejik bir role sahip olduklarını belirterek; özellikle kadın girişimcilerin şirketlerin başarıyla yönetilmesi, inovasyon çeşitliliği sağlaması ve bunların pazarlanmasında önemli başarılar sergilediklerini söyledi.

Kadın girişimcilerin önemi ve üstlendikleri rollerin neler olduğunu anlatan Makjen Genel Müdürü Vildan Bön, aile işletmelerinin sahip oldukları üstünlükleri sıralayarak, aile işletmelerinin kurumsallaşmasının, Aydın için yeni yatırımlar, istihdam alanları ve teknolojik gelişme alanlarının yaratılması anlamına geldiğini belirtti.

Makjen Makine Şirketinin sektörün yükselen bir değeri haline geldiğini ifade eden Genel Müdür Bön “Kadın girişimciliğinin teşvik edilmesinde sektörde örnek bir yere sahibiz. Kadın girişimciler vizyonları ile küresel ekonomide ortaya çıkan fırsatları etkin bir şekilde değerlendirebilir.” diyerek müşteri memnuniyeti ve kaliteye de önem verdiklerini söyledi.

Soru cevap bölümünün ardından AİSYEM Müdürü Doç Dr. Hüseyin Yılmaz, Makjen Genel Müdürü Vildan Bön’e teşekkür ederek, AİSYEM olarak bundan sonraki süreçte inovasyon ve girişimcilik konusundaki etkinlikleri çeşitlendirerek devam ettireceklerini ifade etti.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar