Güvenli Trafik İle Hayatta Kal Projesi Başladı

  • Aydın Gazete
  • 1 Nisan 2016
  • Yorumlar Kapalı

Proje hakkında bilgiler veren Buharkent Belediye Başkanı Mehmet Erol, “Proje kapsamında ilçemiz merkezinde ve mahallelerinde Güvenli Trafik için farkındalık çalışmaları yapılmıştır. Bu proje kapsamında stantlar açılmış, afiş ve broşürler dağıtılarak halkımızın güvenliği ve kazaların azaltılması için gerekli bilgilendirmeler yapılıp farkındalık oluşturulmaya çalışılmıştır. Buharkent Belediyesi olarak proje ortaklarımız Jandarma Komutanlığımız, Emniyet Amirliğimiz, Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Şoförler ve Otomobilciler Esnaf Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası, Buharkent Birlik ve Ziraat Odası ile yaptığımız toplantı sonucunda ilçemizde daha güvenli trafik için Buharkentli gençlerimize kask dağıtımına, çiftçilerimizin traktörleri için de reflektör ve tepe lambası dağıtılmasına karar verilmiştir.

‘Güvenli Trafik ile Hayatta Kal Projesi’ kapsamında 7 Nisan Perşembe günü çarşı meydanında saat 14.00’da resmi belgeleri tam olan motosiklet sahiplerine 150 adet kask), traktör sahiplerine 50 adet reflektör ve 100 adet tepe lambası dağıtımı yapılacaktır. Projeye Buharkent halkımızın desteğini bekliyoruz” dedi.

Proje başvuruları hakkında da bilgi veren Başkan Erol, “Kask dağıtımı için 18-35 yaş arası gençlerimizin motosiklet ehliyeti ve resmi belgeleri ile birlikte, traktör sahibi vatandaşlarımızda gerekli belgeleriyle İlçe Emniyet Amirliği trafik tescil şubesine başvurmaları gerekmektedir. Başvurular 1 Nisan’da başlayıp 7 Nisan saat 12.00’da sona erecektir” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar