3 Yıl İçin 900 TL Kabul Edilemez

  • Aydın Gazete
  • 29 Mart 2016
  • 0

3 yıl için 900 TL promosyon verilmesinin kabul edilemez olduğunu dile getiren Emekli-Sen Söke Şube Başkanı Celal Gümüş; “Zira şu anda çalışanlara yıllık bir maaşlarına yakın promosyon ödenmektedir. Yapılması gereken her emekliye, yılda bir maaşı kadar promosyon verilmesidir” dedi.

Emekli-Sen Söke Şubesi Söke’de PTT önünde bir basın açıklaması yaptı. Gerçekleşen basın açıklamasına Söke CHP yöneticileri ve çeşitli STK temsilcileri de destek verdi. Celal Gümüş yaptığı açıklamada; “Öncelikle şunu belirtmeliyiz, promosyon müjde veya lütuf değil, Türkiye’de uygulanmakta olan sözde serbest piyasa kuralları içinde, bankalar arası rekabet gereği, bankaların maaş ödemesi yaptıkları çalışan veya emekli kişiye ödemeyi taahhüt ettikleri paradır. Çünkü bankalar maaş ödemelerinden muazzam kar elde etmektedirler.

Promosyon ise bankaların bu kazancın cüzi bir kısmını, maaş sahibine vermeyi kabul etmeleridir. 2007 yılında çıkarılan 2007/21 sayılı başbakanlık genelgesi ise promosyon ödenmesindeki farklı uygulamalara son vermek ve ödemeleri düzenli hale getirmek amacıyla çıkarılmış olup, tüm kamu kurumlarını bağlamaktadır. Kendisi de bir kamu kurumu olan, milyonlarca emelinin maaşını ödeyen SGK’nın bu güne kadar genelgenin gereğini yapmamış olması bir eksikliktir” ifadelerine yer verdi.

Yapılan açıklamanın ardından Emekli-Sen topladıkları imzalarla birlikte taleplerini ilgili makamlara PTT Şubesi’nde faks yolu ile bir kez daha ilettiler.

Geri «
İleri »

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar