Bağ Kurun, Farklı Olun, Tutkulu Olun, Okuyun, Yazın

  • Aydın Gazete
  • 29 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Konferansa ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mustafa Ali Sarılı, Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan, akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı.

ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Adnan Menderes Üniversitesi kütüphanesi hakkında bilgiler vererek başladığı konuşmasında kütüphanenin yeni binasına kavuşacağını müjdeledi. Binanın çağımızın gelişen teknolojilerine uygun, bilgiye daha kapsamlı ve hızlı şekilde ulaşmayı mümkün kılan, beklentileri karşılayabilen bilgi merkezi olacağını ifade etti. Prof. Dr. Bircan, ”Kütüphane haftasının temelinde kitap okuma vardır. Kitaplar insanları inşa eder, insanları şekillendirir, İdeolojik alt yapılarını oluşturur ve onlara yön verir. Nasıl yaşamamız gerektiği ile ipuçları verir. Yeryüzündeki bütün kitaplar eksiktir. Biri hariç. O da Kur’an-ı Kerim. Bu yüzden Kur’an “İkra, Oku” diye başlar.

Bu yüzden bizler lütfen daha fazla okuyalım, kendimizi fark edelim, kendimizi fark ettikçe güvenimiz artacak. Arttıkça da yeni şeyleri başarabileceğiz” dedi.

Açılış konuşmasının ardından ADÜ Eğitim Fakültesi Müzik Eğitimi Anabilim Dalı’nın müzik dinletisi ile devam etti.

TRT Spikeri, Yazar ve Eğitmen Hakan Urgancı okul, iş ve aile hayatında kullanabilecek çeşitli paylaşımlarda bulunurken, etkili iletişimin sırlarını beden dili ve diksiyon örneklemeleriyle sundu. Urgancı, kişinin kendisini tanımak için dış çevredense iç dünyasına yönelmesi gerektiğini vurguladı. Urgancı, katılımcılara “bağ kurun, farklı olun, tutkulu olun, okuyun, yazın” tavsiyelerinde bulundu.

Öğrencilerin yoğun katılım gösterdiği etkinlikte Urgancı, verdiği eğitime zaman zaman öğrencileri de dâhil etti.

Keyifli sunumunun ardından Urgancı’ya ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, plaket takdim etti. Etkinliğin sonunda Kütüphaneler Arası Ödünç Verme hizmetlerini en fazla kullanan öğretim üyesi ve öğrencilere de teşekkür belgeleri verildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar