Yaşlı Dostu Belediye Projesi Söke’de

  • Aydın Gazete
  • 25 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Söke Belediyesinin sosyal belediyecilikte yine öncü ve iddialı projelerden birine daha imza atıyor.  Söke Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Yaşlı Dostu Belediye’ projesinde saha çalışmaları devam ediyor. Proje kapsamında Sökeli yaşlı vatandaşlara belediyenin sıcak eli de uzatılmaya başlandı.

Proje kapsamında yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Sağlık İşleri Müdürü Barış Değer; “Personellerimiz ile 65 yaş üstü vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret ediyor, onlarla sohbet ediyor,  her şeyden önce onların yalnız olmadıklarını ve belediyenin onların yanında olduğunu hissettiriyoruz. Bu arada ilçemizde yaşayan yaşlılarımızın sosyal yaşamlarını, ilgi alanlarını, yalnızlık durumlarını, engellilik oranlarını ve sağlık sorunlarını tespit ediyoruz. Bu verilerin ilçemizdeki yaşlılarımızla yapılacak her türlü faaliyette bizim için bir rehber olacağını düşünüyoruz” dedi.

“DENGE BOZUKLUKLARI TESPİT EDİLİYOR”

Söke Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ziyaret ettikleri yaşlılara basit testler uyguluyor. Bu testlerden biri denge bozukluğu testi. İleri yaşlardaki bireylerin en önemli sorunlarından biri olan düşmenin ve düşmeye bağlı kırıkların önüne geçmek için yapılan denge testinde, denge bozukluğu tespit edilen yaşlıların yaşadıkları ortamda alınabilecek tedbirlerin alınması için yardım ediliyor. Barış Değer; “Denge bozukluğu tespit ettiğimiz yaşlılarımıza baston hediye ediyor, tavsiyelerde bulunuyor ve düşmemeleri için farkındalık yaratmış oluyoruz” dedi.

BAŞKAN TOYRAN; “YAŞLILARIMIZI ÖNEMSİYORUZ”

Yaşlı Dostu Proje ile yaşlıların her zaman yanlarında olacaklarını ifade eden Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran; “Dün ile bugün arasında köprü kuran ve tecrübeleriyle geleceğimize ışık tutan değerli büyüklerimizin görüşlerini önemsiyor ve onlara nice sağlıklı yıllar diliyorum” dedi. Sosyal belediyecilik alanındaki projelere önem verdiklerini belirten Başkan Toyran; “Yaşlı projemizin de dönüşlerinin çok olumlu olacağını düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar