Mesleki Eğitim Merkezi Öğrencileri İçin İlk Adım Atıldı

  • Aydın Gazete
  • 24 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

2016 yılı Teklif Çağrısı Döneminde Erasmus + Ana Eylem 1-Bireylerin Öğrenme Hareketliliği Mesleki Eğitim Öğrenici ve Personel Hareketliliğinde Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü proje ekibi tarafından hazırlanıp sunulan “Çırak ve Engelli Bireylerin Otellerde Staj Uygulaması” adlı proje kapsamında ilk adım atıldı.

Projeyle ilgili olarak Berlin Türk-Alman İşadamları Birliği (TDU)’da Proje ortağı Arda Beratung und Bildung Eğitim Müdürü Dr. Susam Dündar Işık, Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yaşar Pektaşoğlu, Didim Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Hüseyin Erel, Didim Esnaf ve Sanatkârlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Durmaz, Didim Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi Proje Sorumlusu Deniz Çıdık üçlü görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede çırak öğrencilerin staj yapacakları oteller, staj alanları, konaklama ve teknik gezi sonrası yapılacak turistik gezilerin üç haftalık taslak programı kararlaştırıldı. Didim’ de okul ve kurumlarda Erasmus+ K1 projesinden 13 proje müracaatı olduğu öğrenildi. Ayrıca projenin Temmuz 2016’daki değerlendirmede geçerli puan alması halinde hareketliliklerin Kasım 2016 tarihinden itibaren Çek Cumhuriyeti, Almanya, Belçika ve Fransa’ya yapılacağı öğrenildi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar