3.000 Kişi Aynı Anda Zeybek Oynayacak

  • Aydın Gazete
  • 19 Ekim 2017
  • Yorumlar Kapalı

Bayraklı’da heyecan dorukta!

 

Bayraklı Belediyesi, 28 Ekim Cumartesi akşamı Smyrna Meydanı’nda gerçekleştireceği etkinliğin hazırlıklarını tüm hızıyla sürdürüyor. Aynı anda zeybek oynayacak 3 bin kişi semt merkezlerinde, belediyenin spor tesislerinde prova yapıyor. Farklı yaş gruplarından katılımcıların heyecanı gözlerinden okunuyor.

 

Her yıl Cumhuriyet Bayramları’nda yaptığı etkinliklerle adından söz ettiren Bayraklı Belediyesi, bu bayramda da muhteşem bir gösteriye imza atacak. 28 Ekim Cumartesi günü saat 19.23’te 3 bin kişi aynı anda zeybek oynayacak ardından da bir ilki gerçekleştirerek, Atatürk’ün renkli kalpaklı portresini oluşturacak.

 

HALUK LEVENT SAHNE ALACAK

 

Cumhuriyet gönüllüleri yıllar boyu unutulmayacak etkinlik için çalışmalarını farklı noktalarda sürdürüyor. Farlı yaş gruplarındaki gönüllüler eğitmenler eşliğinde zeybek oynuyor. Öte yandan bu gösteri sonrası sevilen sanatçı Haluk Levent sahne alarak şarkılarını İzmirliler için seslendirecek.

 

HERKESİ BEKLİYORUZ

 

Bayraklı Belediye Başkanı Hasan Karabağ, etkinlik için Cumhuriyet gönüllülerinin ara vermeden çalıştığını belirterek, “Yıllar boyu unutulmayacak etkinliğimize katılmak için Bayraklı’nın dışından da çok fazla başvuru oldu. Vatandaşlar, ‘Atatürk için, Cumhuriyet için bu etkinlikte ben de yer almak istiyorum’ dedi. Bu bizi gerçekten çok mutlu etti. Yine Cumhuriyet Bayramımıza yakışır bir etkinlik gerçekleştireceğiz. İzmir’in çiçekleri Bayraklı’da açacak. Tüm hemşehrilerimizi 28 Ekim akşamı Smyrna Meydanı’na bekliyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar