Deriden Dokunuşlar İbramakide

  • Aydın Gazete
  • 21 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Kent Konseyi Genel Sekreteri Yavuz Yora tarafından verilen eğitime katılan 20 kursiyerin el ürünleri büyük beğeni ile karşılandı.


Deriden Dokunuşlar sergisinin açılışında konuşan Kuşadası Kent Konseyi Genel Sekreteri Yavuz Yora, haftanın iki günü 20 kursiyere verilen eğitimin ardından ortaya çıkan el emeği, göz nuru eserleri sergilemekten büyük bir mutluluk duyduklarını belirterek Kuşadası’nda geçmişte tabakhaneler bulunduğunu söyledi. Geçmişte dericilik ve tabakçılığın Kuşadası ekonomisinde önemli bir yeri bulunduğunu ifade eden Yora “Kuşadası vaketası diye bir ürün vardı. Bu ürün tüm dünyada ünlüydü. Meşhur Bodrum sandaletleri bu vaketayla yapılırdı” dedi.


Başkan Özer Kayalı ise bir toplumun ayağa kalkması ve kendini idame ettirmesi için üretime yönelik faaliyetlerde bulunması gerektiğine dikkat çekerek “Kent Konseyi’nde 20 kursiyer Yavuz Yora’nın öncülüğünde bugün burada sergilenen harika eserleri meydana getirdi. Ortaya çok değerli ve güzel ürünler çıkmış. Ancak bunları pazarlayabilecek bir ağ kurmamız lazım.

Bu konu ile ilgili çalışmalarımız var. Üretim atölyesi kurup toptan satış yapılmasını sağlamalıyız” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar