Emektar Daktilosuna Gözü Gibi Bakıyor

  • Aydın Gazete
  • 21 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

Didim’de 1990 yılında kurulan Didim Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifinin kurulduğu günden bu yana Kooperatifte çalışan Erol İnan, odaya kayıtlı ve odanın ilk kayıtlı envanteri olan Daktiloya gözü gibi bakıyor.

Erol İnan 1990 yılında Kooperatif ile Esnaf Odasının bir arada olduğunu belirterek “1990’da kooperatif kuruldu; 91 yılında ben işe başladım. O dönem yazışmalara daktilo ile yapılıyordu; bende kendi kendime bunu öğrenmeye çalıştım. O dönem daktiloyu Nazilli Devlet Malzeme ofisinden aldık. Odanın belki ilk kayıtlı envanteri; Ondan sonra Süreç içerisinde Halk Eğitim Merkezinde daktilo kursu açıldı. 6 ay o kursa gittim ve kendimiz geliştirdim. Ardından 1995 yılında odanın ilk bilgisayarı alındı. 1996’da bilgisayar sistemine geçtik ama ben yine de bazı yazışmaları daktilo ile yapıyordum.” dedi.

Kooperatifi tüm iş ve işlemlerinin bilgisayar ile yapılmasına rağmen daktiloyu gözü gibi baktığını belirten İnan “Ufak tefek işleri daktilo ile yapıyorum. Örneğin zarf üzerinden isim yazmak gerektiğinde daktiloyu kullanıyorum. Şu an Didim’de daktilo kullanan var mı bilmiyorum ama olduğunu da düşünmüyorum. Çeyrek asırdır beraberiz. Kooperatifimizin bünyesinde özel bir anlam da taşımaktadır” dedi.

İnan ayrıca odaya işlem için gelen vatandaşlarında eski daktiloyu gördüklerinden meraklanıp bilgi aldıklarını da sözlerine ekledi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar