SÖKE’DE ETKİNLİKLER ZİNCİRİ

  • Aydın Gazete
  • 18 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

“SANAT EDEBİYAT VE KİTAP GÜNLERİ’NE DEVAM”

Bu yıl 12.’si gerçekleşen Söke Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri ünlü konuklarını ağırlıyor. Çocuk Kitapları yazarı Savaş Ünlü ile başlayan ve Turhan Feyizoğlu ile devam eden Sanat Edebiyat ve Kitap Günleri’nde 19 Kasım’da Mavisel Yener, 19-20 Kasım’da Vural Savaş, 21 Kasım’da Banu Avar ve 22 Kasım’da Metin Feyzioğlu Sökelilerle buluşacak. Diğer taraftan Belediye Meydanında kitap fuarı, kitapseverleri ağırlamaya devam ediyor.
“21 KASIM’DA ÇOCUK HAKLARI ETKİNLİKLERİ”
Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından geleneksel hale getirilen ve Söke Belediyesi tarafından desteklenen 20 Kasım Dünya Çocuk Hakları Günü etkinlikleri, 21 Kasım Cumartesi günü gerçekleştirilecek. Çocuk Hakları Günü etkinlikleri kapsamında cumartesi günü saat 11.00’de Cumhuriyet Meydanı’nda basın açıklaması yapılacak ardından yürüyüşe geçilecek. Saat 13.00’den itibaren Novada Outlet’de Çocuk şenliği yapılacak. Şenlikte Aneon Konseri, Drama gösterisi, interaktif oyunlarla çocuklar keyifli bir gün geçirecek. 
“SÖKE’DE 3 BANT BİLARDO ŞAMPİYONASI”
Söke 20-22 Kasım tarihlerinde Ege Bölgesi 3 Bant Bilardo Şampiyonası’na ev sahipliği yapacak. Megapol Bilardo Salonunda gerçekleşecek Bilardo Şampiyonası Bilardo Federasyonu İl Temsilciliği’nin programında yer alırken, Söke Belediyesi ve İlçe Spor Müdürlüğü tarafından da destekleniyor. Bilardo Şampiyonası’na 50’nin üzerinde sporcunun katılması bekleniyor. 
“SEZONUN İLK DEVE GÜREŞİ SÖKE’DE”
22 Kasım günü Söke sezonun ilk deve güreşi heyecanını da yaşayacak. Güllübahçe spor sahasında gerçekleşecek olan Söke Priene Deve Güreşi Şenliği Söke Gençlikspor Kulübü tarafından düzenleniyor. Deve Güreşi Şenliği’ne Ege ve Marmara’nın ünlü develeri katılacak. 21 Kasım akşamı ise deve güreşinin geleneksel eğlencesi olan Halı Gecesi Fatih Düğün Salonunda yapılacak. 
“DOĞASEVERLER YÜRÜYÜŞE GİDECEK”
Söke Belediyesi tarafından gerçekleştirilen doğa yürüyüşleri 22 Kasım Pazar günü Kapaklı-Gelebeç-Turunçlar (Güllübahçe) güzergahında yapılacak. Sökeli doğa severlerin yoğun ilgi gösterdiği doğa yürüyüşünün buluşma noktası yine Cumhuriyet Meydanı olarak belirlendi. 
“KADINLAR ETKİNLİKLERE HAZIR”
Önümüzdeki hafta ise Söke Kent Konseyi Kadın Meclisi 25 Kasım’da Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü nedeniyle etkinliklerine başlayacak. Kadın Meclisi’nin etkinlikler zinciri 11 Aralık tarihine kadar devam edecek. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar