İletişiyor muyuz Yoksa İtişiyor muyuz

  • Aydın Gazete
  • 19 Mart 2016
  • Yorumlar Kapalı

 Türk Standartları Enstitüsü Eğitim Uzmanı Teyfik Bıyıklı, “İletişiyor muyuz Yoksa İtişiyor muyuz” konulu eğitiminde, doğru iletişimin altın kurallarını Didimlilerle paylaşacak. 1 Nisan 2016 Cuma günü saat 20:00’da Didim Ticaret Odası Aytaç Nurullah Kocabıyık Kültür Merkezinde yapılacak konferansa tüm Didim halkı davet edildi.

Konu ile ilgili Didim Ticaret Odasından yapılan açıklamada; “Didim’in ticari hayatında önemli bir yeri olan Turizm ve turizmi destekleyen bir dizi sektörü de içinde barındıran hizmet sektörü için doğru iletişim kurulması hayati önem arz etmektedir.

İlçemize gelen misafirlerimizin zihninde Didim denilince doğal ve tarihi güzelliklerimizle beraber burada iletişim kurduğu insanlar canlanmaktadır. Bunun dışında Günlük hayatımızda çevremizdeki insanlarla sürekli iletişim halindeyiz.  Aile üyelerimiz, iş ortamımız, sosyal çevremiz, hatta ilk defa karşılaştığımız insanlar bizim iletişim kurduğumuz çevrelerdir.

Acaba biz iletişimde bulunduğumuz insanların hepsiyle sağlıklı ve olmasını istediğimiz şekilde ilişki kurabiliyor muyuz? Yoksa iletişim kurduğumuzu sanıp aslında itişiyor muyuz? İtiş-kakış bir hayatın içinde iletişim nerede?  Sağlıklı iletişimin altın kurallarını paylaşmak için, TSE Eğitim Uzmanı Teyfik Bıyıklı’nın “İletişiyor muyuz Yoksa İtişiyor muyuz” eğitimini kaçırmayın” ifadelerine yer verildi.

TEYFİK BIYIKLI KİMDİR

Ankara Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi Haziran 1985 yılında, Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İş İdaresi Bölümünden 1992 yılında mezun oldu. Mayıs 2005’de Dokuz Eylül Üniversitesi, Sosyal Bilimler Enstitüsü, Toplam Kalite Yönetimi Ana Bilim dalında Yüksek Lisansını tamamlayarak “Toplam Kalite Yönetimi Bilim Uzmanı”  unvanını aldı. 1982-1987 tarihleri arasında çeşitli turizm şirketlerinde ilgili departmanlarda görev aldı. 1987 yılında Türk Standardları Enstitüsü’nde (TSE) Ankara’da göreve başladı. 1991 yılının Aralık ayında TSE İzmir Bölge Müdürlüğü’ne tayin oldu.

TSE İzmir Bölge Müdürlüğünde Basın ve Halkla İlişkiler Sorumlusu olarak görevini sürdürürken aynı zamanda TS-EN-ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi Tetkikçisi ve Eğitimcisi olarak çalışmalarına devam etti. Halen TSE İzmir Personel ve Sistem Belgelendirme Müdürlüğünde görev yapmakta olan Teyfik BIYIKLI, bu güne kadar Türkiye’nin bir çok ilinde Kalite, Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği (OHSAS)  Yönetim Sistemleri konularında Genel, Temel, Dokümantasyon, İstatistik, İç Tetkikçi, Kurum Kültürü, Müşteri Memnuniyeti, Problem Çözme Teknikleri, Zaman Yönetimi ve Proses Yönetimi ve İyileştirme Teknikleri, Beden Dili, Örgütsel İletişim, Stres Yönetimi, İş ve İnsan İlişkileri, Kaizen (Değişim ve Sürekli İyileşme), Sunum Teknikleri konularında yaklaşık 550 eğitim vermiş, yine bu konularda değişik sektörlerde yerli ve yabancı bir çok işletmede Belgelendirme, Gözetim, Takip ve Ön Tetkik olmak üzere 400’ün üzerinde tetkikte Baş Tetkikçi ve Tetkikçi olarak görev almıştır.

Ayrıca Dokuz Eylül Üniversitesi İşletme Fakültesi, İlahiyat Fakültesi, Mühendislik Fakültesi, Yabancı Diller Yüksek Okulu, Fen Bilimleri Enstitüsü, Bölgesel Kalkınma ve İşletme Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi (BİMER) ve İzmir Meslek Yüksek Okulu ile İZOTAŞ, TEDAŞ, DSİ, TEİAŞ ve Isparta Devlet Hastanesi gibi kuruluşlarda Kalite Yönetim Sistemi belgelendirme çalışmalarında proje sorumlusu olarak görev yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde Öğretim Görevlisi olarak Toplam Kalite Yönetimi içerikli dersler verdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar