Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulundan Örnek Çalışma

  • Aydın Gazete
  • 17 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Didim Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Beslenme Dostu Okul projesi ve 14 Kasım Dünya Diyabet Günü dolayısıyla bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.
Vilayetler Hizmet Birliği anaokulu bahçesinde gerçekleştirilen etkinliklerde minik öğrenciler ellerinde dövizlerle sağlıklı yaşam ve sporun önemini dile getrdi. Okul bahçesinde öğrenciler öğretmenleri eşliğinde spor yaptı; ardından hazırlanan meyveleri yediler.
Projeyi uygulayan Vilayetler Hizmet Birliği Anaokulu Müdürü Apaydın Sezer “Uygulama kapsamında projenin hayata geçirilmesinden öğretmenlerimizle birlikte yoğun bir çalışma yaptık. Velilerimizi de buna dahil ederek çocuklarımızın yaşamlarını sağlıklı şekilde sürdürmeleri için bu projeyi gerçekleştirdik. Sağlıklı yaşamının önemini vurgulamak, Zararlı yiyecek ve içeceklerden uzak durmak, spor yapmanın öneminin ortaya koyulması amacıyla bu projeyi hayata geçirdik. Bunun için her Cuma okul bahçesinde spor yapılıyor, meyve alışkanlığı kazandırılması için velilerin desteğiyle hafta da bir gün meyve günü düzenleniyor. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar