Elektriğe Endeksli Kazalar !

  • Aydın Gazete
  • 16 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Aydın ve Muğla’da hafta sonu uygulanan planlı elektrik kesintisi bir çok plansız sorunu beraberinde getirdi. Özellikle şehir içlerinde ve trafik lambalı pek çok kavşakta çok sayıda trafik kazası yaşandı. Meydana gelen kazalarda can kaybı yaşanmazken pek çok kişi yaralandı ve önemli miktarlarda da maddi hasar meydana geldi.
Aydın ve Muğla’da Pazar günü uygulanan elektrik kesintisinin de etkisi ile çok sayıda trafik kazası meydana geldi. Kazaların çoğunluğunun trafik lambalı kavşaklarda yaşanması ‘trafik de elektriğe endekslendi’ dedirtti. Kesinti nedeniyle trafik lambalarının çalışmadığı kavşaklarda yaşanan kazaların bazıları yaralamalı maddi hasarlı olurken, bazı kazalarda sadece maddi hasar oluştu.
Yaşamın her kesimine giren elektriğin yollarda ve trafikte de çok elzem hale geldiğini belirten Aydınlı sürücülerden Yunus Bilir, “Pazar günleri trafik genelde sakin olur. Ancak elektrik kesintisi nedeniyle yollarda sıkıntı yaşandı. Pek çok sürücü sadece trafik lambasına uymaya alıştığı için lamba yanmayınca kavşaklarda kazalar yaşandı” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar