İstanbul’daki Aydınlılar Kuruluş Gecesinde Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 16 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

İstanbul’da faaliyet gösteren Aydın İli ve İlçeleri Eğitim Araştırma ve Yardım Vakfı, 30. Kuruluş yıldönümü nedeniyle bir gece düzenledi.
Kuruluş gecesine eski milletvekillerinden Ertuğrul Kumcuoğlu, Tuzla Belediye Başkan Yardımcısı Serhan Kural, İzmir Aydınlılar Derneği Başkanı Av. Tuncay Çobanoğlu, Egeliler birliği Dernek Başkanı Hüseyin Reşit Öz, Deprem Uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, İstanbul’da görev yapan Aydınlı bürokratlar ile İstanbul’da yaşayan çok sayıda Aydınlı katıldı. Geceye katılamayan Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan ile Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, çelenk gönderdi.
Sunuculuğunu sanatçı Fatmagül Varol’un yaptığı gecenin açılış konuşmasını yapan Aydın Vakfı Başkanı- Bozdoğanlı işadamı Aydın Çetin, kuruluşundan bu güne vakıf faaliyetlerinden söz ederek İstanbul’daki Aydınlılardan maddi ve manevi destek beklediğini söyledi. Konuşmanın ardından sahneye çıkan Gurup Mecaz çalıp söyledikleri Ege türküleriyle geceye hareket ve eğlence kattı. Arada sahneye çıkan Nazillili sanatçı Olcay Ağırbaş Aydın türküleri seslendirerek geceye ayrı bir renk kattı.
Gurup Mecaz çaldığı oyun havaları eşliğinde sahneye çıkan Aydın Vakfı öğrencilerinden oluşan zeybek ekibi çeşitli Aydın oyunları oynayarak davetlilere güzel bir gece geçirtti.
Gecenin son bölümünde Aydın Vakfı’na katkılarından dolayı bazı üyelere plaket verildi.
1985 yılında İstanbul’da kurulan Aydın Vakfı’nın kurucu üyeleri ve eski vakıf başkanları sahneye çağırılarak takdim edildi ve kendilerine teşekkür edildi. Gecenin final bölümünde sahneye çıkan Aydınlılar çeşitli Ege oyunları oynayarak geceye ayrı bir anlam kattı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar