Aydın Eğitim Bir Sen Genişletilmiş İl Divanı Toplandı

  • Aydın Gazete
  • 14 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Eğitim Bir Sen Aydın Şubesi Genişletilmiş İl Divan Toplantısı yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.
Aydın Eğitim Bir Sen Genişletilmiş İl Divan Toplantısı ADÜ restoranda yapıldı. Toplantıya Memur-Sen İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Yiğit, Eğitim Bir Sen Aydın Şubesi Kadın Komisyonları Başkanı Hande İkbal Türedi ve Eğitim Bir Sen üyeleri katıldı. İHH Genel Başkan Yardımcısı Reşat Başer, toplantıda “İyilikte Yarışan Sınıflar” projesi hakkında bir sunum yaptı.
Eğitim Bir Sen Şube Başkanı İsmail Yiğit, toplantıda yaptığı konuşmada; “Muhammed İkbal’in harikulade benzetmesiyle, hedefsiz kişi sıkıntıların, zorlukların basıncıyla elmas olan olgun kişinin aksine ancak kömür kalır. Sonra da aslımız aynı olduğu halde o niye elmas bense kömür diye şikâyet eder. Dolayısıyla gelişme, değişme ve başarma arzusu taşıyan insanlar hedefleri için fedakârlığı göze almak zorundadır. Bizler Eğitim Bir Sen ailesi olarak kömürle elmasın mücadelesini vermeye çalışan sessiz bir çoğunluğuz. Sessizliğimiz tevazumuzdan gücümüz ise değerlerimiz ve haklılığımızdandır. Bizim sendikacılık anlayışımızda makamlar gelir geçer, baki kalan insanlıktır. İnsan olmanın erdemini biz makamlarımızla değil birlik ve beraberliğimizdeki riyasız sadakatle ölçeriz. Hepimiz biriz kardeşiz, yok birbirimizden farkımız. Bizim farkımız mazlumun ve ezilenin yanında gözyaşını ruhuna akıtan sessiz çoğunluk oluşumuzdadır. Bu ülke nice kırılma noktaları ve nice uçurumların kıyısından bu ruhla kurtulmuşken karanlık odakların ellerini bir bir bu ülkenin güzel insanları kırmıştır. Bizim şiarımız tepeden inme emirlerle yönetilen sendika değil meşveret usulü , tabanına kulak veren istekleri dinleyip yerinde tespit eden sendika olmaktır. Öyle ki bugün burada oluşumuz ve her fırsatta sürekli olarak gerçekleştireceğimiz toplantılarımız bunun işaretidir. Buradan çıktığımızda hepimiz sorumluluk alanlarımızda okul okul birey birey üyelerimizin ağzından arzu ve şikayetlerini dinleyip bunu bir silsile ile çözüm merkezlerine ulaştırma gayretinde olacağımız gerekir. Her bir yönetimimiz sıtındaki yükün farkında olup önüne üye formu uzattığımız her bir çalışanın yüküne talip olduğunun farkındadır. Bizler yalnız eğitim çalışanlarının sorunlarını değil mesleki ve kültürel gelişimlerini de sağlayacak çalışmalara imza atmalıyız” dedi.
“1.111.111 HEDEFİNE ULAŞMALIYIZ”
“Çalışanlarımız, madden ve manen yaptıkları işlerden doyum almış en azından birlikteliğin ve yalnız kalmamanın rahatlığını içinde hissetmiş olmalıdır” diyen Yiğit, “Bizler bir hayal ve ideal peşinde koşan seçkin insanlarız. Evet, bir hayalimiz, bir idealimiz var: İdealimiz, insanlık onurunun varabileceği son noktaya varmaktır. Bugün Allah rızası için bir mazlumun daha yanında durmaktır. Bu şekilde düş sarmalımızı genişletip varoluşumuzun hazzına varmaktır. Bunun içindir ki fedakarlığımızı artırmalıyız. Bunun içindir ki kardeşliğimizi pekiştirmeliyiz. Bunun içindir ki sayımızı artırmalıyız. Genel Başkanımız Ali Yalçın’ın ifade ettiği gibi, bu yıl içinde 1.111.111 hedefine ulaşmalıyız. Bu uğurda mücadele edecek bir tek kişinin varlığı, bu davaya omuz verecek bir tek kişinin sayısının artması bizim için bu dünyada kazanılabilecek en güzel payelerden olacaktır” şeklinde konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar