Söke’de Yaz Tatilinde Kitap Okuyan Çocuklar Ödüllendirildi

  • Aydın Gazete
  • 12 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Söke Kent Konseyi Çocuk Meclisi tarafından Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi işbirliği ile gerçekleştirdiği kitap okuma kampanyasının ödül töreni yapıldı.
Yaz aylarında vakitlerini kitap okuyarak değerlendiren ve en çok kitap okuyan çocuklara ödül töreni Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi’nde yapıldı. Daha önce yapılması planlanan ancak ertelenen ödül törenine İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran, Söke Kent Konseyi Başkanı Mahbube Özoğul, Söke Söke Hacı Halil Paşa Halk Kütüphanesi Müdür Vekili Naciye Çoban başta olmak üzere, davetliler, öğrenciler ve velileri katıldı.
Kitap okumak ve okuma alışkanlığının önemine vurgu yaptığı konuşmasında Söke Kent Konseyi Başkanı Mahbube Özoğul, özellikle velilerin kitap okuyarak çocuklarına örnek olmalarını istedi.
Kitap okumanın iyi bir hastalık olduğunu ve Allah’ın bu hastalığı herkese nasip etmesi temennisinde bulunan İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; çocuklara zararlı olan şeker ve çikolata yerine daha şeker bir alışkanlık olan kitap hediye edilmesini tavsiye etti.
Söke kent Konseyi Çocuk Meclisi üyesi Turap Kolcu’nun şiir okuduğu, Ege Sarayköylü’nün gitar dinletisi sunduğu etkinlik ödül töreni ile son buldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar