Söke’de Fakülte İnşaatı İçin Yeni Hamle Başlatılıyor

  • Aydın Gazete
  • 12 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Söke’de yapımı devam eden Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatının tamamlanabilmesi için yeni hamle başlatılıyor.
Geçtiğimiz günlerde Sökeli işadamlarından Ömer Kocaöner’in bağışıyla birlikte fakülteye Sökelilerin destekleri devam ederken; İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu Söke Ticaret Odası tarafından düzenlenen kahvaltılı toplantıda fakülte için bağışları beklediklerini söyledi. Söke Belediyesi Sosyal Tesislerinde gerçekleşen toplantıda Söke Belediye Başkanı Süleyman Toyran ve İlçe Emniyet Müdürü Aydın Düzalan da bulunurken; Söke Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Salih Deniz Günal, Borsa Meclis başkanı Nejat Sağel ve Ticaret Odası Kadın Girişimciler Kurulu üyeleri de yer aldı. Toplantının başında Söke Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Kutlay; Kaymakam Kurbetoğlu ve Başkan Toyran’a katılımlarından dolayı teşekkür etti.
Yeni fakülte binasının tamamlanması için 1 Milyon 300 Bin TL gibi bir kaynağın ihtiyaç olduğu belirten Kaymakam Tahsin Kurtbeyoğlu, Söke Belediyesi ile Söke Ticaret odası tarafından yapılan öncülük ve hayırseverlerin katkılarıyla fakülte binasının önümüzdeki eğitim yılına yetiştirilebileceğini söyledi.
Mimarlık ve Tasarım Fakültesi inşaatının tamamlanabilmesi için bağış ve destekleri beklediklerinin altını çizen İlçe Kaymakamı Tahsin Kurtbeyoğlu; “Sökeliler bugüne kadar el ele ve dayanışma içerisinde olmuş. Fakülte konusunda da desteklerini esirgemeyen Sökeli hayırseverlerin, desteklerinin devam edeceğine inanıyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar