Tarihi Binaya Görkemli Restorasyon

  • Aydın Gazete
  • 18 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu, Turgutlu Belediye Başkanı Turgay Şirin, Yol Yapım ve Onarım Daire Başkanı Fevzi Demir, Turgutlu Koordinasyon İşleri Müdürü İbrahim Kutar ile birlikte ile birlikte restorasyon çalışmaları tamamlanan ve iç dizaynıyla peyzaj çalışmalarının devam ettiği Eski Belediye binasında incelemelerde bulundu.

Turgutlu’nun En Uğrak Mekanı Olacak

Çalışmaların tamamlanmasıyla birlikte eski Belediye binasının Turgutlu’nun en uğrak mekanlarından biri olacağını söyleyen Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Yılmaz Gençoğlu ise “Sadece binanın içinde çalışma yapmıyoruz. Çevresinde de bir çalışma yapacağız. Detaylandırmadan sonra hangi amaçla kullanacağımıza karar verdikten sonra bir çalışma ortaya çıkacak. Yapılan çalışmanın uzun sürmesinin sebebi her aşamanın Anıtlar Kurulu’nun onayından geçmesinden kaynaklanıyor. Sonuna geldik, yakında Turgutlulu hemşehrilerimizin hizmetine sunacağız. Turgutlu’muza hayırlı olsun” şeklinde konuştu.

Turgutlu’nun Göz Bebeği

Turgutlu’nun göz bebeği olan bir binadaki çalışmaların artık sonuna gelindiğini belirten Belediye Başkanı Turgay Şirin “Eski Belediye binamız bizim için çok merkezi bir nokta ve Turgutlu’nun göz bebeği bir alan. Buradaki çalışmalarda sona geldik. Restorasyon işleri bilindiği üzere zaman alıyor. Burada tabiri caizde iğneyle kuyu kazdık. Fazla bir işimiz kalmadı, bittiğinde burada hem görsel anlamda hem kullanım noktasında da çok güzel bir eser ortaya çıkmış olacak. Bu çalışmalar için Manisa Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Cengiz Ergün ve Büyükşehirde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar