Buzdolabı Kompresör Sorunları ve Çözümleri

  • Aydın Gazete
  • 14 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

Buzdolabı çalışma prensibi çerçevesinde kompresörlerin çok önemli bir görevi bulunuyor. Günümüzde besinlerin çok uzun süreler hem sağlıklı hem de taze bir şekilde saklanabilmesine yardımcı olarak tüm mutfaklarda kendisine yer edinmeyi başaran buzdolapları, modern çağın en temel teknolojik gereksinimleri arasında yer alıyor. Bu yüzden de her evde kendisine aktif şekilde yer bulan buzdolapları çalışma prensipleri gereğince yılın her günü 24 saat kesinti olmadan çalışma gerçekleştirmek durumunda kalıyor. Bu çerçevede de günümüzde buzdolabında önemli bir parça olan kompresörde meydana gelen arızalanmalar, buzdolabının kullanımı yönünden ciddi problemler oluşturmaktadır. Buzdolabında kompresörün kalkış yapmaması ve termik açılması problemine yönelik olarak Örnek mahallesi Arçelik Servisi merkezi tarafından profesyonel çözümler oluşturuluyor.


Alanlarında uzman ve deneyim sahibi olan Arçelik buzdolabı teknolojisini yakından tanıyan Sultanbeyli Arçelik Servisi teknik ekipleri buzdolabının bağlı bulunduğu şebekedeki mevcut gerilimi avometre ile kontrol edilerek 220  V değerinde olup, olmadığı kontrol edilmektedir. Bu kapsamda şebeke gerilimi VAC ise şebeke gerilimi 200 VAC seviyesinden altta bulunuyorsa regülatör kullanımı ile sorun çözülürken, şebekede gerilim mevcut değil ise sigorta kontrolleri gerçekleştirilmesi gerekliliği oluşmaktadır. Buzdolabının akım rölesinin bağlantı uçlarında oksitlenmeden kaynaklı yapışma meydana gelip, gelmediği kontrol edilir ve röle kontağının sadece kalkış anında kapanması gerekmekte iken, çalışma esnasında da açık devre olması gerekmektedir. Bu durumun aksi halinde röle değişimi yapılmaktadır.


Buzdolabında rölenin ölçü aleti ile kontrol edilmesinden sonra kontakların kapanıp, kapanmadığı kontrol edilmektedir. Röle ters tutulması durumunda kontakları kapalı devre göstermektedir. Röle ters tutulması durumunda avometre ile kontaklar kontrol edilmesi durumunda 0 direnç göstermektedir. Bu durumda da röle değişimi gerçekleştirilir. Kaynarca Arçelik Servisi merkezi yetkili ve uzman teknik ekipleri tarafından yerinde yapılan bu kontroller ve değişimler esnasında kullanılan yedek parçalar yalnızca orijinal Arçelik yedek parçaları olduğundan yüksek kalitede dayanıklılığın en ekonomik şekilde oluşturulabilmesi sağlanabilmektedir. Böylelikle buzdolabı kullanımında dilemiş olduğu yüksek seviyedeki verimliliği ve performansı en etki şekilde yakalayabilmek mümkün hale geliyor. Bu noktada 7 gün 24 saat kesintisiz olarak tüm buzdolabı ve diğer tüm beyaz eşya ürünleri ile ilgili olarak gereklilik teşkil eden profesyonel servis müdahalesi gereksinimleri için çağrı merkezine başvuru gerçekleştirebilme imkanı bulunuyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar