İzmir’de Heyecan Dorukta

  • Aydın Gazete
  • 12 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

İnciraltı 2.Nesil Platformu, Kasım 2016 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ve İzmirli Başbakan Binali Yıldırım’ın talimatı ile başlayan planlama sürecinin tamamlanarak İzmir Körfez Geçişi’nin ihale tarihinin açıklanacağı ve ilk kazmanın vurulacağı tarihin müjdeleneceği günün;  İzmir’in DÜĞÜN GÜNÜ olacağını belirtti.

İnciraltı planlama sürecinin hızla devam ettiğini hatırlatan İnciraltı 2.Nesil Platformu Başkanı Tayfun Karabulut, bugüne kadar hükümetin verdiği her sözü yerine getirmesine güvenerek, ata topraklarını satmayan hak sahiplerinin biraz daha sabırla beklemeleri gerektiğini söyledi. İnciraltı planlama sürecinin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve toprak sahipleri ile şeffaf bir diyalog içerisinde yürütüldüğünü dile getiren Karabulut, “Kent ormanı karşısı,  5 milyon m2 topraklarımızda sağlık turizmi odaklı planlamalar ve gökdelen imarı olmayan çevreci planlamalar yapılacaktır.

Bizler de dedelerimizden aldığımız emaneti şehrimize doğru bir şekilde teslim etmiş olacağız. Bu sayede İzmir ulaşımda ve ekonomide devrim yaşayacak. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Aziz Kocaoğlu da büyük bir istekle, planlama sürecini destekleyerek süreci yakinen takip etmektedir.  İnciraltı’nın İzmir ve ülkemiz ekonomisine kazandırılması için Ak Parti İzmir Milletvekili Sayın Mahmut Atilla Kaya, çözüm için bizlerle istişarelerde bulunuyor. Gayretlerinden dolayı kendisine bir kez daha teşekkür ediyoruz” dedi.

ŞEHRİN GERDANLIĞI OLACAK.!!!

İzmir Körfez Geçişi Projesi’nin, İzmir adına hayati bir öneme sahip olduğunu vurgulayan Karabulut, “Bu proje bugün tüm İzmir’in inanmakta bile zorlandığı hayallerinin, gerçeğe dönüşmesi olacaktır. Körfez geçişi için, ‘hiç yapılmasın’ demek şehrin ilerlemesine engel olmaktır. Körfez geçişi üzerinde araçlar ve yapılacak olan demiryolu hattı ile şehrin tramvay projesine entegre olacak ve bu sayede şehri gerdanlık gibi dolaşmasını sağlayacaktır. Geçen günlerde yapılan tartışmalardaki ‘kuşların zarar göreceği’ düşüncesine, Orman ve Su İşleri Bakanlığı yaptığı detaylı açıklama ile nokta koymuştur. Yapılan açıklamalar ile ‘suyun akış yönünün değişeceği, körfeze zarar getireceği ve flamingoların üreme ve beslenme  alanlarının etkileneceği düşünceleri’ çürütülmüştür. Eğer Körfez Geçişi yapılmazsa şehrin içerisinde yaşayan kuşlar değil ama biz insanlar zarar göreceğiz” diye konuştu.

İNCİRALTI PLANLANMASI;   YEŞİL ALANLARI VE İSTİHDAMI ARTTIRACAK.!!!

İzmr’in doğum günü olan, 9 Eylül 2017 Cumartesi günü  Cumhurbaşkanı ve Başbakan tarafından temel atılmasını umduklarını ifade eden Karabulut, sözlerini şöyle sürdürdü; “İnciraltı’nın Sağlık Turizmi odaklı, çevreci Planlanması ve Körfez Geçişi’nin hayata geçmesi ile şehrimiz,  turist sayısında ve istihdamda ciddi artışı yakalayacak, işsizliği %5 aşağıya çekecektir. Şehrimize 2-3 kat büyüklüğünde yeni nitelikli yeşil alanlar kazandırılacaktır. İnciraltı 2. Nesil Platformu olarak; İzmir Milletvekillerimizi, Ak Parti, CHP, MHP İl ve İlçe Başkanlıklarına, 45 İzmirli sivil toplum örgütüne, meslek odalarına ve İzmir’deki basın temsilciliklerine ziyaretler gerçekleştirdik, gösterdikleri ilgi ve destekleri için çok teşekkür ediyoruz.

Yaptığımız görüşmelerde gördük ki İzmir İnciraltı’nın planlanmasını istiyor. Artık İzmir’de 40 yıllık sorunlar kenetlenerek aşılıyor. İzmir sevdalısı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın İnciraltı Planları ve Körfez Geçişi müjdelerini, sadece bizler değil, dört milyon İzmirli sabırsızlıkla bekliyor.”

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar