Efeler’deki Semt Pazarlarında Çöp Poşeti Uygulaması Sürüyor

  • Aydın Gazete
  • 12 Kasım 2015
  • Yorumlar Kapalı

Efeler Belediyesi’nin 2015 yılı ilk aylarında başlattığı ‘Temiz Bir Efeler İçin El Ele’ kampanyası sayesinde ilçede semt pazarları sonrasında sokaklar daha temiz olmaya başladı.
Efeler Belediyesi tarafında başlatılan ve Pazar esnafının büyük ilgi gösterdiği çöp poşeti uygulaması için vatandaşlar ve esnaf Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan’a teşekkür etti. Proje kapsamında Efeler ilçesindeki tüm pazarlarda sabah saatlerinde esnaflara çöp poşeti dağıtılarak gün sonunda ortaya çıkan meyve ve sebze artıklarını poşetlerinin içerisine koyup tezgah açtıkları yere bırakması sağlanıyor.
“UYMAYANLAR CEZALANDIRILACAK”
Uygulamaya en çok sokağında semt pazarı kurulan vatandaşların sevindiğini söyleyen Efeler Belediye Başkanı M. Mesut Özakcan, “Şubat ayında başlattığımız uygulamamızı sorunsuz olarak devam ettirmekte kararlıyız. Semt pazarları sonrasında sokaklar adeta şehir çöplüğüne dönüşüyor ve Temizlik İşleri Müdürlüğü personelimiz saatlerce sokak sokak gezerek atıkları toplamak için uğraşıyorlardı. Bugüne kadar hem pazar esnafımızın uygulamaya alışması hem de iyi niyetimizden dolayı çöplerini poşet içerisinde bırakmayanlara cezai işlem uygulamamıştık. Ancak bundan sonra zabıta ekiplerimizin kontrolünde cezai işlem uygulayacağız. Çöplerin bu şekilde toplanmasına en çok sokaklarında semt pazarı kurulan vatandaşlar sevindi. Pazar sonrası sokaklarda kötü görüntüler oluşmuyor. Efeler hepimizin, ilçemizi daha temiz, daha düzenli hale getirmek için tüm birimlerimiz ile gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar