Türkiye Akıllı Tarım Ülkesi Olabilir mi?

  • Aydın Gazete
  • 11 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

DLG Fuarcılık ve Expo Link Fuarcılık tarafından “AKILLI TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE” ana teması ile 25-28 Ekim 2017 tarihlerinde ANFAŞ Uluslararası Fuar Merkezinde gerçekleşecek olan ANIMALL ANTALYA için geçtiğimiz hafta düzenlenen son Danışma Kurulu Toplantısında sektör temsilcileri bir araya geldi.

Başta İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mustafa Özen olmak üzere Ticaret Odası, Ticaret Borsası ve Ziraat Odaları ile birlikte çok sayıda üretici örgütü temsilcisi ve sivil toplum örgütünün geniş ilgi gösterdiği toplantıda ANIMALL ANTALYA Fuarında yapılacak etkinlikler ve hazırlanan projeler görüşüldü.

 

DLG Fuarcılık Genel Müdürü Onur Kiraz, toplantı sonrası yaptığı açıklamada, “Şubat ayında Antalya’da, Mart ayında ise Ankara’da yaptığımız Danışma Kurulu Toplantılarının sonuncusunu yine Antalyamızda gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Doğrusu sektörün Fuarımıza gösterdiği geniş ve samimi ilgiden çok memnunuz. Toplantıda Fuar içinde yer alacak etkinlikler ile ilgili son gelişmeleri sektör temsilcileriyle paylaştık. Onların bu konuda görüş ve önerilerini aldık. Tabii mutlaka hepsini değerlendireceğiz” dedi. 

 

TEKNOLOJİ VE İNOVASYON

 

“Türkiye’nin en kapsamlı hayvancılık ihtisas fuarında ağırlığı tamamen teknoloji ve inovasyona veriyoruz” diye konuşan Onur Kiraz, son olarak şunları söyledi: “Aslında gururla ifade ediyorum ki bu alanda, yani tarım fuarcılığında yeni bir çığır açıyoruz. İlk defa Türkiye’de hayvancılık teknolojileri tüm genişliği ve önemiyle Fuarımızın lokomotifi olacak. Zaten Fuarın ana temasının AKILLI TARIM ÜLKESİ TÜRKİYE şeklinde belirlenmesinin temel hedefi buydu. Başka ifadeyle hayvancılıkta akıllı ve inovatif teknolojilerin çiftçimizle buluşturulması başlı başına büyük bir yenilik olarak görülmeli. Özellikle robot teknolojilerinin detaylı olarak anlatılacağı ve görsel uygulamalarında Fuarda yer alacağını belirtmek isterim. Bizler ANIMALL ANTALYA Uluslararası Hayvancılık İhtisas Fuarını uzun soluklu bir proje olarak değerlendiriyoruz. Her iki yılda bir gerçekleştirilecek olan bu organizasyon ile on yıl içerisinde uluslararası bölgesel bir fuar yaratmayı hedefliyoruz.

Avrupa’da yapılan bu tür etkinliklerde gerek vize problemi gerekse ulaşım sorunu yaşayan firmalar ve uzman ziyaretçiler, ANIMALL ANTALYA Fuarımıza kolay bir şekilde gelip ulusal ve uluslararası tüm ürünleri görme imkanı bulacaklar. Hedefimiz hayvancılık sektöründe yeni markaların ve teknolojilerin ülkemize girişini sağlayan, Türkiye’nin yurt dışına açılacağı uluslararası bir bilgi ve ticaret platformu yaratmak. Böyle bir hedefe ulaşmak için bizlere samimi destek veren Tarım bakanlığımız başta olmak üzere tüm üretici birlikleri, kooperatifler, meslek odaları, akademisyenler, sivil toplum kuruluşları ve tüm firmalarımıza teşekkür ediyoruz. Ve tabii 25-28 Ekim 2018 tarihleri arasında Antalya Anfaş Expo Center’da düzenlenecek olan ANIMALL ANTALYA Uluslararası Hayvancılık İhtisas Fuarımıza, tarım ve hayvancılığa gönül veren tüm dostlarımızı bekliyoruz.”

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar