Trafik Çilesini Çözün, Hayatımızdan Çalmayın

  • Aydın Gazete
  • 9 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

Sağlık Sen İzmir 1 Nolu şube Başkan Vekili Mehmet Alper kent içinde süren tramvay çalışmalarının 112 ambulanslarının çalışma sistemini olumsuz etkilediğini açıkladı. Alper , “Trafik sorunu kentin yöneticilerinin ortaklaşa yapacağı bir çalışmayla bir an önce çözüme kavuşturulmalıdır. Araç kuyruklarında bekleyen 112 ambulanslarımız vakaya ve hastaneye ulaşmakta büyük güçlük yaşamaktadır” dedi.

‘Yöneticilerimizin ve sendika görevlilerinin kendilerinin veya bir yakınlarının bir an olsun acil yardım ambulansının içerisinde, bir türlü açılmayan trafikte beklediklerini hayal etmelerini istiyorum’ diyen Alper, ‘Kalbi duran, yaşam fonksiyonları kötüye giden çocuk veya yetişkin bir hasta, ambulansla acilen hastaneye yetiştirilmek zorundadır. Gecikilen her saniye, her dakika hastanın yaşamından çalmaktadır.

Ambulansta yaşanan gecikme nedeniyle hasta hastaneye yetiştirildiğini hayata döndürülse bile büyük bir ihtimalle felç kalması, beyin fonksiyonlarının zarar görmesi muhtemeldir. Kent içi trafik akışını felç eden tramvay çalışmasının başlatılmadan önce kentin tüm yöneticileri tarafından (Valilik, Milli Eğitim, Sağlık, Emniyet, İtfaiye) ortak olarak değerlendirerek, planlanması gerekmektedir. Böylelikle sürecek inşaat ve yapım çalışmalarının kent yaşamını, kentin sağlığını en az şekilde etkileyerek sürdürülmesi ve tamamlanması sağlanacaktır’ dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar