Hapis Cezası Alan Öğretmen Yönetici Olarak Atanacak

  • Aydın Gazete
  • 9 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

Türk Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir, daha önce görevi kötüye kullanma nedeniyle memuriyet hakkında memuriyet haklarından mahrumiyet cezası alan V.B.’nin İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü yönetici mülakatında yüksek puan almasına tepki gösterdi. V.B.’nin büyük ihtimalle tekrar yönetici olarak atanacağını belirten Demir, ‘Milli eğitim camiası bu olaydan çok rahatsız’ dedi.  

Türk Eğitim Sen İzmir 1 No’lu Şube Başkanı Merih Eyyup Demir,  görevi kötüye kullanma cezası almasına rağmen mülakattan 96 puan alan V.B’nin yönetici olmasının yanlış olacağını dile getirdi. Demir, “Bu öğretmen  mesai arkadaşları hakkındaki işlem nedeniyle hapis ve memuriyetten men cezası alıyor. Fakat iki hafta önce İzmir Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Hasan Sağlam Öğretmenevi’nde yapılan mülakat sonucu bu öğretmen yaklaşık 96 puan alıyor. Bu kişinin yönetici olarak görevlendirilmesini eğitim camiası içselleştiremez. Bu çalışma barışını bozacak bir atama olur. Bu ceza yönetici olmasına engel değildir. Bunun yanında görev yaptığı sürede okullarda yaptığı icraatlar ortadadır. Bu durumdaki arkadaşlarımıza mülakatta yüksek puan verilmesi eğitim camiası tarafından hoş karşılanacak bir durum değildir.” diye konuştu.

Daha önce de yaşanmıştı 

Daha önceki mülakatlarda da aynı durumla karşılaştıklarını dile getiren Merih Eyyup Demir, Ödemiş İlçe Milli Eğitim Müdürü’nün de benzer bir durum olduğunu söyledi. Demir, “Daha önce ceza almasına rağmen Ödemiş İlçe Eğitim Müdürlüğü görevine devam eden arkadaşımızı eğitim camiası ne kadar kabul edebilmişse bu durumda o kadar kabul edilebilirdir. Yetkililerimizin bu durumu göz önüne alması ve konuyu etik açıdan değerlendirmesi gerekmektedir. Bu durumu kamuoyunun takdirlerine bırakıyoruz. “ şeklinde konuştu. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar