Ferrero Eski Büyükelçiye Emanet

  • Aydın Gazete
  • 6 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ferrero Grubu, Aldo Kaslowski’nin 4 Eylül tarihinden itibaren Yönetim Kurulu Başkanı olarak atanması ile birlikte yeni Yönetim döneminin başlayacağını duyurdu.

Grubun CEO’su Lapo Civiletti “Aldo Kaslowski, Türk ve İtalyan iş dünyasında  derin bilgiye sahip olup, kendisinin deneyimi Ferrero’nun Türkiye’deki varlığına büyük katkı sağlayacaktır” yorumunu yaptı.

İtalya’nın 2004-2010 yılları arasında Türkiye Büyükelçiliği görevinde bulunan Carlo Marsili, son 7 yılda olduğu gibi Ferrero Türkiye Fahri Başkanlık ve politik konularda üst düzey danışmanlık görevini sürdürmeye devam edecektir.

Grubun  Gelişen  Pazarlardan  Sorumlu  Başkan  Yardımcısı  Marco  Capurso  “Yeni  yönetim  yapısı  Ferrero Grubu’nun Türkiye’deki faaliyetlerini güçlendirmektedir” yorumunda bulundu.

Karadeniz bölgesinde fındık sektöründe önemli yatırımlar yapan, komşu ülkelere yönelik önde gelen bir ihracat merkezi olarak gelişen Manisa’da modern bir üretim tesisi kuran Ferrero’nun Türkiye’deki varlığı ön plana çıkmaktadır.

Ferrero, Türkiye ekonomisinde kalkınmayı destekleyici, üretici ve ihracatçı olarak önemli rol oynamaktadır. Grup, bu pazarın bir aktörü olarak yatırımları, ticari ve tarımsal faaliyetleri ile Türkiye’de büyük bir değer yaratmaktadır.

Ferrero Grup’un İnovasyon ve Stratejik İş Birimlerinden Sorumlu Başkan Yardımcılığı görevini yürüten Aldo Uva ”Yeni yönetim, grubun Türkiye ile daima daha köklü ve sağlam bir ilişki geliştirme  isteğinin bir başka göstergesidir” dedi.

Ferrero Hakkında: 

Ferrero, 1946 yılında İtalya’nın Alba kentinde kuruldu. Bugün Grup 10 milyar Euro’yu aşan toplam iş hacmi ile şekerleme pazarının pazar liderlerinden ve küresel çikolata pazarının en büyük şirketlerinden biridir. 53 ülkede 40 bin çalışanı olan Grup, dünya genelinde 22 üretim tesisine ve 9 tarım şirketine sahiptir. Grup, 19. fabrikasını 2013 yılında Türkiye’de Manisa şehrinde kurmuştur. Ferrero’nun ürünleri 160’dan fazla ülkede tüketici ile buluşmaktadır. Ortak anıların ve geleneklerin parçası haline gelen markaları nesilden nesile aktarılıp, kimi bölgelerde kültürel ikon haline gelmiştir. Sosyal Sorumluluk, Ferrero’nun DNA’sında mevcuttur. Ürün tazeliği ve yüksek kalitesi, en iyi ham maddelerin seçimi, sürdürülebilir tarım yöntemleri, ve bitmeyen araştırma ve inovasyon tutkusu Ferrero’nun başarısının en önemli unsurlarını oluşturmaktadır. Ferrero, Ferrero Vakfı, Michele Ferrero Girişimcilik Projeleri ve Kinder+Sport Programı ile yerel toplumların gelişimini desteklemektedir. Daha fazla bilgi için: www.ferrero.com, www.ferrerocsr.com

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar