Depresyonun Yeni İlacı Sosyalleşme

  • Aydın Gazete
  • 4 Ağustos 2017
  • Yorumlar Kapalı

 

Çağımızın grip salgını olarak adlandırılan her yaş yaş grubundan insanın mutlaka bu psikolojik sürece girdiği depresyonu yeni yöntemlerle aşmak oldukça kolay olmaktadır. Davranış ve düşünce bozukluğuna neden olan depresyon özellikle genç nesillerde oldukça fazla görülmektedir. İnsanlardan uzaklaşma, toplum içinde rahatsız olma, evde bilgisayar odaklı yaşama gibi birçok etkene neden olan bu durumu aşmak için elbette çözümler mevcuttur. Dünya sağlık örgütüne göre ilk beş hastalık içinde yer alan depresyonu atlatmak için uygulanacak basit ama etkili yöntemleri mutlaka deneyerek kısa sürede sosyal bir insan olunabilmektedir. Depresyondan çıkmak için denenmesi gereken bazı yöntemler;

Yaşamı Kabul Etmek

 

 

Yaklaşık 20 yıl sonra dünyada ilk 2 hastalıktan biri olarak öngörülen depresyonda çıkmanın en etkili yöntemlerinden biri zihni boşaltarak yaşamı olduğu gibi kabul etmek. Beklentiler karşılığından elde edilenler birbirinden ayrı olduğu için ruhsal bir bunalıma girildiği bilinmektedir. Yaşamı acısı ve tatlısı ile kabul etmek gereklidir ve küçük şeyleri sorun etmekten çıkarmak gereklidir.

Hobiler Edinerek Ruhunuzu Sakinleştirin

 

Hobi edinmek neredeyse ruhunu tamamen temizleyen önemli aktivitelerdendir. Sizlerde kendinizi bir hobi edinerek karanlığınızdan çıkabilirsiniz. Örneğin kokulu taşlarla ya da mumlarla uğraşmak kokuların verdiği enerji ile sizlere iyi gelecektir.

 

Resim yapmak, el sanatları ile uğraşmak, fotoğraf çekmek, en eğlenceli arkadaşlarınız ile zaman geçirmenin yanı sıra sohbet sitemize girerek farklı kişiler ile tanışarak depresyondan çıkabilirsiniz. Kendinizi olmanız gerektiği gibi yeniden inşa ederek yaşamı daha eğlenceli hale getirmenin yollarını bulmalısınız. En büyük acılar bile kalıcı değildir günün birinde hafifleyecek ve size hayatınıza devam etmeniz gerektiğini öğretecektir.

 

Örneğin tek başınıza bu durumdan kurtulmak istiyorsanız kendinize hemen bir tek kişilik çadır edinin ve bir kamping alanında birkaç gün kalın. Kamp alanlarındaki insanlar genellikle pozitif ve özgür ruhlu insanlar olduğu için size oldukça iyi gelecek ve yeni dostluklar ve arkadaşlıklarla kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayacaktır.

 

Başarısızlık Sizi Depresyondan Çıkarır

 

Doğa gezileri ateş başında gitar çalınarak geçirilen zevkli zamanlar sizleri daha iyi hissetmeye başlamanız için harika yöntemlerden biridir. Depresyondan çıkıp sosyalleşmek için bir kere başarısız olmak şart olmaktadır. Öncellikle sosyalleşmek için insanlar birçok kez konuşacak bir şey bulamadıklarını söyleyerek vazgeçerler. Bu ilk başarısızlık örneklerinden biridir. Bu durumda ilk yapılması gereken şey basit bir merhaba demekten geçer. Muhtemelen karşınızdaki kişi size merhabanın karşılığında sohbet edeceğiniz cümleler kuracaktır. Depresyondan çıkmanın en yeni yöntemi olan sosyalleşme için zaman kaybetmeyin.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar