En Eğlenceli Kurs

  • Aydın Gazete
  • 28 Temmuz 2017
  • Yorumlar Kapalı

Karşıyaka Belediyesi’nin ücretsiz olarak düzenlediği ‘Latin Dansları’ kursları, 7’den 70’e her kesimden büyük ilgi gördü. Eğitmenler eşliğinde dans tekniklerini öğrenen katılımcılar, günlük yaşamın stresini atma fırsatı da buldu. Yılın ilk yedi ayında, bin 460 kursiyer Latin dansları kursuna katıldı.

Üç Merkezde Eğitim

Hobi kurslarıyla sosyal yaşama renk katan Karşıyaka Belediyesi, ‘Latin Dansları’nı da Karşıyakalıların ayağına getirdi. 2017 yılı içinde İsmail Cem, Ahmet Piriştina ve Bülent Ecevit Kültür Merkezleri’nde ücretsiz olarak açılan kurslar, dans tutkunlarının gözdesi oldu. Katılımcılar arasında; çocuklar, lise öğrencileri, ev hanımları ve emekliler gibi her kesimden Karşıyakalılar yer aldı. Yılın ilk 7 ayında, bin 460 kursiyer Latin Dansları Kursu’na katılım gösterdi.

Spor ve Eğlence Bir Arada

Eğitimlerde; Salsa, Bachata, Arjantin Tango gibi Latin kökenli salon dansları öğretiliyor. Bir yandan eğlenip günlük yaşamın stresinden uzaklaşan katılımcılar, bir yandan da spor yapıp form tutuyor. Yoğun katılımla devam eden kurslar, Mayıs ayında final gösterileriyle sona erecek.

Mutluluğa Yatırım

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Daha yaşanabilir ve mutlu bir kent yaratmak için çıktığımız yolda, sosyal ve kültürel yatırıma büyük önem veriyor, ücretsiz hizmetlerle fırsat eşitliği yaratıyoruz. Binlerce kişiye, farklı branşlarda kurs imkanı sağlıyoruz. Latin Dansları da en keyifli ve yoğun ilgi gören kurslarımızdan biri oldu. Her yaştan yüzlerce yurttaşımız, yeteneklerini keşfetme ve geliştirme imkanı buldu. Sosyal belediyecilik anlayışımızla, insan odaklı hizmetlerimizi sürdüreceğiz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar