Sörf Rüzgarı Dikili’de Esecek

  • Aydın Gazete
  • 13 Temmuz 2017
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye Yelken Federasyonu ve İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi koordinesinde, Dikili Belediyesi, Seferihisar Belediyesi, Çeşme Belediyesi ve Göztepe Spor Kulübü Yelken Şubesi ev sahipliğinde düzenlenen Rüzgâr Sörfü Slalom Türkiye Ligi’nde heyecan devam ediyor. 

Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, Rüzgar Sörfü Slalom Türkiye Ligi ile Ege kıyılarında adeta bir sörf şöleni yaşandığını belirtirken, Seferihisar’da başlayan heyecanın Çandarlı’da süreceğini söyledi. 

İMEAK Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk ise “65 sporcunun katıldığı Seferihisar etabı çok keyifli ve heyecanlı geçti. Dikili’deki yarışlarda bu heyecanın artarak devam edeceğine inanıyoruz. Sörf tutkunlarını ve İzmirlileri Dikili’deki heyecana ortak olmaya davet ediyoruz” dedi. 

Dikili Belediyesi Başkanı Mustafa Tosun da “Dikili ilçemiz hem tarihi, kültürel yapısıyla hem de deniziyle, doğasıyla İzmir’in ve bölgemizin gözbebeği konumundadır. Biz de, hizmet kararlılığımızla kentimizin turizme olan kapısını sonuna kadar açmak için projeler geliştiriyor, ilçemizin geleceğine katkılar sunuyoruz. Bu hedefimiz doğrultusunda Çandarlı Doğu Plajı’nda, dünyanın gözünün çevrileceği sörf yarışlarının gerçekleştirilmesine hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Çandarlı’da gerçekleştirilecek ve sörf tutkunlarının gözünün üzerinde olacağı bu önemli etkinliğe ev sahipliği yapmaktan büyük gurur duyduklarını belirten Tosun, “Rüzgârın çocuklarının 13-16 Temmuz tarihleri arasında ilçemizde olması bizler için onur kaynağı olacaktır. Bu etkinliğin kentimizde gerçekleştirilmesine önemli destekler sunan Deniz Ticaret Odası İzmir Şubesi ve Türkiye Yelken Federasyonu yetkililerine bir kez daha gönül dolusu teşekkür ediyoruz. Güneşin, denizin, tarihin, kültürün ve doğal güzel kavşak noktası olan Çandarlı’da gerçekleştirilecek olan bu önemli organizasyonun ilçemizin deniz sporları tarihine önemli bir iz bırakacağı kanaatindeyiz. Bu vesileyle deniz sporları tutkunlarını, 13 Temmuz’da Çandarlı Doğu Plajı yarış alanında gerçekleştirilecek olan açılış seremonisine ve 16 Temmuz’a kadar devam edecek olan müsabakalarda heyecana tanıklık etmeye devam ediyoruz” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar