Tanju Okan Yeni Bestelerle Yeniden Doğacak

  • Aydın Gazete
  • 11 Temmuz 2017
  • Yorumlar Kapalı

Tanju Okan 27 Ağustos’ta yeni bestelerle yeniden doğacak. Geçtiğimiz yıl ilki düzenlenen beste yarışması bu yıl 27 Ağustos’ta Tanju Okan’ın doğum gününde gerçekleşecek. “Egenin Cennetisin Sen Urla’m” sözleriyle Urla’ya duyduğu sevgiyi dile getiren Türk tarihinin gelmiş geçmiş en büyük seslerinden biri olan Tanju Okan için besteler bir kez daha Urla’da yarışacak.   

SON BAŞVURU TARİHİ 8 AĞUSTOS

Bu yıl ikincisi gerçekleşecek olan yarışmanın son başvuru tarihi 8 Ağustos 2017 olarak belirlendi. Üç gün içinde değerlendirme yapılıp 11 Ağustos 2017 tarihinde finalistler belli olacak. TRT Türk Pop Müziği Repertuarı’nı geliştirmek, bestecileri ve söz yazarlarını nitelikli yeni eserler vermeye teşvik etmek, eserlerinin tanıtılmasına katkıda bulunmak ve yeni bestecilerin yetişmesini sağlamak, üniversite gençliğini müzik alanında çalışmaya teşvik etmek amacıyla gerçekleştirilen yarışmanın final tarihi ise 27 Ağustos 2017 tarihinde olacak.   

Yarışmaya katılım şartları şöyle

Eserlerin tamamen pop müzik anlayışı ve tarzında bestelenmesi, eserlerin süresinin 4.30 dakikayı geçmemesi ve yarışmaya katılacak eserlerin daha önce hiçbir yerde plak, kaset, CD ve benzeri şekilde ayrıca dijital ortamda yayınlanmamış olması, ayrıca benzeri yarışmalarda ödül veya mansiyon almamış olması gerekmektedir.

Yarışmaya katılmak isteyen besteciler, başvuruyla ilgili detaylı bilgileri www.urla.bel.tr adreslerinden veya Yarışma Büro Sekreterliği – Urla Belediye Başkanlığı/Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü’nden öğrenebilirler.

İletişim: 0(232)754 10 88  (İç Hat: 140)

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar