BOYUN FITIĞI AMELİYATI ÖNCESİ

  • Aydın Gazete
  • 26 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Genel olarak bakıldığında boyun fıtığı belirtileri ilk olarak boyun, kol, ve sırt bölgelerinde belli aralıklarla, bazen şiddetli,  zamansız olarak ağrılar şeklinde karşımıza çıkar.  Ayrıca hastaların özellikle el ve kol bölgelerinde sinirlerdeki bir takım mukavemete bağlı olarak sinir ve kas kayıpları görülebilmektedir. Hatta ve hatta bu sebepsiz yere ortaya çıkan ağrılar kol ve ellerin istenildiği gibi oynatılamaması durumunda bile bir tedavi sürecine başvurulmazsa el ve kollarda incelme meydana gelir. Elde edilen bilgiler ışığında hastaların bu safhaya geldiğinde gerekli sağlık kuruluşuna giderek bir takım tedbirlerle ağrının giderilmeye çalışıldığı gözlenmiştir.

Tabi ki bunların başında fizik tedavi gibi hastalığın ilk safhasında yapılabilecek yöntemler akla geliyor. Ayrıca bu safhada hastaya müdahale dilmezse geceleri uyuyamama yani uyku bozukluğu, kan damarlarında şişme, algılamalarda güçlük, kulaklarda belirli aralıklarla çınlama, sabah yorgun kalma, iyi dinlenememe, ara ara meydana gelen baş dönmeleri, hatta görme kusurları bile göze çarpmaktadır. Bu durumda boyun fıtığı bu zamanla iyileşir deyip geçmemek gerekir. Hastalığın tedavisinde illa ameliyat gerekmemektedir. Kas gevşetici ilaçlar, ağrı kesiciler, küçük egzersizler yapılarak da ağrılara meydan okunabilir. Omuzlar ve bacaklar da iğne batması gibi sızılar, idrarını tutamama (mesane kontrolü), vücutta kısa süreli dengesizlik, küçük eşyalar başta olmak üzere bazı araç ve gereçleri kavrayamama, ensede ağrı ve kas spazmı ameliyat öncesi görülen bir takım anormalliklerdir.

Bel fıtığı, ergoterapi, bel fıtığı, rehabilitasyon konularında hizmet veren Romatem Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastaneleri bu alanda kendini kanıtlamış sağlık kuruluşlarından biridir. Boyun fıtığı dahil hizmet verdiğimiz birçok alanda siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten mutluluk duyarız.


Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar