Radyo Televizyon ve Sinemacılar Mezun Oldu

  • Aydın Gazete
  • 6 Temmuz 2017
  • Yorumlar Kapalı

Celal Emre Ünal-Mehmet Onur Eren

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü’nden 125 öğrenci düzenlenen törenle medyaya uğurlandı.

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo Televizyon ve Sinema Bölümü 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı Mezuniyet Töreni Prof. Dr. Yusuf Vardar MÖTBE Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Törene,  Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Işıl Aktuğlu,  Radyo Televizyon ve Sinema Bölüm Başkanı Prof. Dr. Dilek Takımcı, akademisyenler, öğrenciler ve aileler katıldı. 

Törenin açılışında konuşan Prof. Dr. Dilek Takımcı, “Bugün hem mezunlarımızın hem ailelerinin büyük emek verdikleri uzun bir sürecin son günü. Bugün bir kutlama, mutlulukların ve sevincin paylaşma günü. Sevgili mezunlarımız bir yandan Türkiye’nin seçkin bir üniversitesinden mezun olarak hayata atılırken, diyar yandan zihnimizde acaba hayatta başarılı olabilecek miyim sorusuyla önünüzde upuzun bir yolun getirdiği ürkeklik duygunuzu geçmişte yaşayan biri olarak paylaşıyorum” dedi.

Mezunlara seslenen Prof. Dr. Takımcı,  “Sevgili öğrencilerimiz aldığınız eğitimi yalnızca aldığını dersler ya da yaptığınız ödevler olarak görmediğinizi biliyorum. Üniversite bunların çok daha ötesine geçen bir eğitim sürecidir.  Özellikle iletişimciyseniz; ayrımcı, dışlayıcı olmaksızın, başkasını dinlemeyi, anlamayı bilmek, kendi doğrularımızın tek doğru olmadığını kabul etmek, kendimizi sorgulamak ve yenilemek sizlere hayatta rehber olması gereken davranış özelliği kazandırır” diye konuştu.

Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölüm birincisi Dilan Polat ise “Başta her zaman yanımda olan anneme, kız kardeşime, en yakın arkadaşlarıma, tüm hocalarıma ve sınıf arkadaşlarıma teşekkür ediyorum” dedi.

Tören, “Basın Andı”nın okutulmasının ardından diploma takdimi ve öğrencilerin kep atmasıyla son buldu. 

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar