Hedef daha temiz Karşıyaka

  • Aydın Gazete
  • 2 Temmuz 2017
  • Yorumlar Kapalı

İşlek cadde ve sokaklar ilaçlı suyla temizlenmeye başlandı. Estetik ve temiz bir görünüm sağlamak adına, suni çim ile kaplanan çöp kutularının sayısı da artırıldı. Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, “Hedefimiz daha temiz bir Karşıyaka yaratmak” dedi.

ÇÖP KUTULARI TEMİZLENDİ, DEZENFEKTE EDİLDİ

“Daha Temiz Bir Karşıyaka” parolasıyla yola çıkan Karşıyaka Belediyesi, yaz aylarının başlaması ile birlikte, ilçe genelinde önemli bir temizlik çalışması başlattı. Hijyen ve temizliği sürekli olarak sağlamak adına yürütülen çalışmalar kapsamında ilk olarak, ilçe genelindeki yer altı ve yer üstü çöp konteynerleri özel yıkama araçları ile temizlendi, dezenfekte edildi. Yer altı konteynerlerinin içinde bulunan çöp suları vidanjör ile çekildi. Pek çok mahallede, çöp kutuları sinek ve haşereye karşı da ilaçlandı.

ÇALIŞMALAR ARALIKSIZ SÜRECEK

Yaz aylarında sorun yaşamamak adına bozuk olan konteynerler de tamir edilmeye ve bakımları yapılmaya başlandı. Daha temiz ve estetik görünüm için, kentin işlek bölgelerine yerleştirilen suni çim kaplamalı çöp kutularının sayısı da artırıldı. Tüm pazaryerleri ile Karşıyaka Çarşısı ve yan sokaklarının haftada bir kez, yüzde yüz doğal ve doğada çözülebilen ilaçlı sularla yıkanmasının da devam edeceği belirtildi.

 

BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar “Daha temiz bir Karşıyaka yaratmak istiyoruz. Bu amaçla, vatandaşlardan gelen şikayet ve önerileri dikkate alarak çalışıyoruz. Kentin her noktasında hijyeni ve temizliği sağlamak için mücadele ediyoruz. Belediye ve vatandaşlar olarak el ele vereceğiz ve daha temiz bir Karşıyaka’yı birlikte yaratacağız” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar