Diversity, 38 Afrika ülkesinde 90 bin kişiye ulaştı

  • Aydın Gazete
  • 19 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

RAMAZAN PAKETİNDE SU SEVİNCİ

Diversity Derneği’nin temiz suya hasret Afrika ülkelerinde dağıttığı Ramazan paketlerini açan ihtiyaç sahipleri su sevinci yaşadı. Dernek, yağ, pirinç, un, makarna, şeker ve çaydan oluşan pakete 5 litrelik su ekledi. Temiz suya hasret Afrikalılar, Ramazan ayıyla sınırlı olsa da berrak ve temiz su içmenin sevincini yaşadı.

BAYRAMLIKLAR DAĞITILMAYA BAŞLANDI

Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde faaliyet gösteren Diversity, bu yıl da Ramazan ayında ihtiyaç sahiplerini güldürdü. Türkiye’deki yardımseverlerin katkılarıyla sağlanan kumanya, bayramlık elbise dağıtımına Zambiya, Nijer, Senegal, Mozambik, Somali, Mali ve Çad’da başlandı. Büyük bir sevince neden olan yardımların dağıtımı hızla sürdürülürken, şu ana kadar 15 bini aşkın aileye ulaşıldı.

Diversity Farklılık Derneği Başkanı Yusuf Büyük, yıl boyunca kalıcı ve sürdürülebilir yardım odaklı çalıştıklarını ifade ederek, “Afrika halkının her zaman yanında olmaya çalışıyoruz. Ramazan ayında ise daha fazla aileyi mutlu edebilmek, sevindirebilmek için gayret sarf ediyoruz” dedi.

38 ülkede 117 noktada iftar ve sahur sofraları kurduklarını belirten Büyük, “Daha huzurlu ve daha mutlu bir Afrika için çalışıyoruz. Şu ana kadar 15 binden fazla aileye kumanyalarımızı ulaştırdık. İnşallah binden fazla çocuğumuza da bayramlıklarını ulaştırarak onların bayram sevinçlerine ortak olacağız. Bize desteklerini esirgemeyen hayırseverlere şükranlarımızı sunuyoruz” diye konuştu.

AFRİKA VE GÜNEY AMERİKA’DA YIL BOYUNCA YARDIM

Diversity Derneği, Afrika ve Güney Amerika’da; ihtiyaç sahibi Müslümanlar’a yıl boyunca gıda yardımı yapıyor, sağlık ve eğitim desteği hizmeti sunuyor, su bulunmayan yerlere su kuyusu açıyor. Ayrıca başarılı kurban ve sünnet organizasyonlarıyla da Afrikalı Müslümanların yüzünü güldürüyor

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar