Boks Antrenörleri Aydın’da Yetişiyor

  • Aydın Gazete
  • 18 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğünün koordinatörlüğünde ve Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Müdürlüğü’nün destekleriyle 05 Haziran 2017 tarihinde başlayan 1. Kademe yardımcı antrenörlük kursu uygulamalı eğitimlerle Efeler Atatürk Spor Salonunda yapıldı.

Türkiye’nin çeşitli illerinden 89 antrenör adayının katıldığı antrenörlük kursu ilk olarak 05 -11 Haziran 2017 tarihleri arasında Efeler Gençlik Merkezinde yapılan teorik eğitim ile başladı. Ardından 12 – 16 Haziran 2017 tarihleri arasında Efeler Atatürk Spor Salonunda uygulamalı teknik taktik eğitim dersleri kursiyerlere verildi.

Uygulamalı teknik taktik eğitim kursu Türkiye Boks Federasyonu tarafından görevlendirilen Nuri Erdoğdu ve Sefer Karataş tarafından gerçekleştirildi..

Türk Sporuna Katkı Sağlayacaklar

Türkiye Boks Federasyonu Antrenör Eğitim Kurs Yöneticisi Satılmış Çolak “ amacımız boks sporunu yaygınlaştırarak başarılı sporcular yetiştirmek. Bu sebeple Aydın’da 1. Kademe boks yardımcı antrenörlük kursu açtık. Başarılı olan antrenörlerimiz sporcu yetiştirerek Türk Sporuna katkı sağlayacaktır. 

Gençlik Merkezinde yapılan teorik dersler ile şu anda devam eden uygulamalı teknik taktik eğitiminin ardından yapılan sınavlarda başarı elde eden katılımcılara 1. Kademe boks yardımcı antrenörlük belgesi verilecektir.   

Türkiye Boks Federasyonu Başkanı adına ve şahsım adına Aydın Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne ve Adnan Menderes Üniversitesi BESYO Müdürlüğü’ne katkılarından ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar