Türkiye’nin En Hızlısı İzmir’den

  • Aydın Gazete
  • 14 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Yarışmaya İzmir’den katılan Simay Özçiftçi ve Emir İlbasan 14 yaş kategorisinde birinci olarak ‘Türkiye’nin En Hızlısı’ unvanını kazanarak spor hayatlarına önemli etkileri olacak ödüllerden yararlanma ve Avrupa Atletizm Şampiyona’sını İtalya’da izlemeye hak kazandı…

İstanbul Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün inisiyatifi ile Türkiye Atletizm Federasyonu’nun desteği ve ORG Sports’un organizasyonu ile düzenlenen “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” finalinde kendi yaş kategorilerinde birinci gelen toplam 10 çocuk, “Türkiye’nin En Hızlısı” unvanına sahip oldu. Yarışmada dereceye giren minikler, madalyalarını ve ödüllerini, İstanbul Gençlik Hizmetleri Ve Spor il Müdürlüğü Cemil Boz’un katılımıyla düzenlenen ödül töreni ile aldı.

İlköğretim çağındaki çocukların sporla tanışmasını ve ülkeyi uluslararası düzeyde temsil edecek sporcuların yetişmesini amaçlayan “Cheetos Türkiye’nin En Hızlısı” yarışmasının Büyük Türkiye Finali’nde ülkenin dört bir yanından 400 çocuk Türkiye’nin en hızlısı olmak için yarıştı. Kendi yaş grubunda ilk üçe girme başarısı gösteren sporcular, yarışmaya katıldıkları yıldan sonraki eğitim öğretim süresi dahilinde aylık burs almaya hak kazandı. Büyük finalde birinci gelerek Türkiye’nin en hızlısı unvanını kazanan sporcular, kazandıkları bursun yanı sıra İtalya’da düzenlenecek Avrupa Gençler Atletizm Şampiyonası’nı yerinde izleme fırsatına kavuştu.

Atletizm şampiyonlarının listesi:


Yaş kategorileri

10 yaş kategorisinde İstanbul’dan Ece Sürel ve İstanbul Eren Hill

11 yaş kategorisinde İstanbul’dan Zeynep Sunay Yıldız ve Trabzon’dan Kadir Köse

12 yaş kategorisinde Muğla’dan Elçin Köstel ve İstanbul’dan Hürkan Koç

13 yaş kategorisinde Gaziantep’ten Beyza Nur Seylan ve İstanbul’dan İsa Hasanoğlu

14 yaş kategorisinde İzmir’den Simay Özçiftçi ve İzmir’den Emir İlbasan

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar