7. Bayındır Balcılar Kiraz Şenliği Gerçekleşti

  • Aydın Gazete
  • 12 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Şenliğe Bayındır Kaymakamı Barbaros Baran, Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli, Belediye meclis üyeleri, üreticiler ve vatandaşlar katıldı.

Bayındır Belediyesi Halk Oyunları Ekibi’nin gösterisi ile başlayan şenlik, Bayındır Balcılar Mahalle Muhtarı Mustafa Güme, Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli ve Bayındır Kaymakamı Barbaros Baran’ın konuşmaları ile devam etti. Bayındır Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli konuşmasında şenliğin hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederek “Bu çevrede, özellikle dağlık alanlarda bulunan mahallelerimizde yüzlerce aile kiraz üretiminden geçimini sağlıyor ve kirazımız dünyaya ihraç ediliyor. Çok güzel şeyler oluyor ama amacımız çiçekçilikte ve süt üretiminde olduğu gibi kiraz üretiminde de ilçemizin adını daha yukarılara taşımak. Buna inanıyoruz ve hep beraber olursak, birlikte çalışırsak olacağını biliyoruz.

Türkiye’de halen tarım sektörünün temel sorunlarının başında üretim aşamasından tüketime kadar geçen süreçte ekonomik örgütlenmedeki yetersizlikler geliyor. Bunu çözecek en önemli çalışma da kooperatifçiliğin yaygınlaştırılması olacaktır. Kooperatifler, yalnızca ortaklarına değil ekonomiye sağladıkları katkı açısından da önemlidir. Kiraz üretimimizi de bir kooperatif çatısı altında toplayabilirsek çok daha başarılı olacağımıza inanıyorum.” dedi.

Şenlik kapsamında düzenlenen En İyi Kiraz Yarışması’nda  yetiştirdikleri kirazlar ile üçüncü Ali Sarıot, ikinci Arif Akkavak ve birinci Mustafa Sarıot oldu.

Birinciye ödülünü Bayındır Kaymakamı Barboros Baran, ikinciye Belediye Başkanı Dr. Ufuk Sesli üçüncüye ise Balcılar Muhtarı Mustafa Güme verdi.

Şenlik, sanatçı Cevher Doğan ve Ala Cazz orkestrasının verdiği konser ile son buldu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar