Bir o yumruktan yersin bir de yerden yersin

  • Aydın Gazete
  • 11 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Son yıllarda yaşanan olumsuzluklara rağmen, ekonomik olarak geçtiğimiz 20 yılın en iyi rakamlarının açıkladığını belirten Olgun, haklı olan sürecin devamında kesinlikle kazanacaktır diyerek, dünyada ham madde girdi piyasasında düşüş yaşandığını, bundan hurda ve demir fiyatlarının da etkilendiğini söyledi ancak Türkiye’de bu durumun tam tersi şekilde ilerlediğini belirtti.

Abdulvahap Olgun, demir kartelcileri ve çimento kartelcileri arasında fark olduğunu vurgulayarak, gelin beraber olalım dedi. Konuyla ilgili olarak, “Demir kartelcilerinin, çimentoculardan farkı şu. Onlar aynı zamanda karaborsacı. Bu noktada bizim birleşmemiz gerekiyor.  İzmir’deki STK’lara, örgütlere, büyük müteahhitlere sesleniyorum. Gelin beraber olalım. İstikrar için, emeğimiz, iş için, aş için çağrıda bulunuyorum. Şu demir kartelini yıkmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi’nin açıklamalarından örnek veren Olgun, Bakanlar Kurulu’nda dışarıdan gelen demirin ham maddesinde gümrük vergisine yapılan yüzde 30’dan yüzde 15’e düşüşü hatırlattı. “Maliyet düşüyor, dolar da düşüyor, hurda fiyatları da öyle. Demirciler son birkaç ay içerisinde yüzde 20 civarında zam yaptılar. Bunlar göstermelik indirim yapacaklar. Hükümet bu işin takipçisi olacaktır. Bizde sektörün temsilcileri olarak onlara iki tane yumruğumuz var dedik. Biri beton biri demir yumruğu. Betoncular yumruğumuzu yedi, şimdi ise pek kullanmadığımız, kullanmak istemediğimiz demir yumruğunu vurduk mu, bir o yumruktan yersin bir de yerden yersin.” diye konuştu.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar