Sokak Köpeklerine Serin Yuva

  • Aydın Gazete
  • 10 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ege Üniversitesi öğrencilerinin Bornova Belediyesi işbirliği ile yaptığı köpek kulübeleri vatandaşların talep ettiği bölgelere yerleştirildi. Köpekler sıcak havalardan etkilenmeyecekleri  kulübelerine kavuştu.

Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Toprak Bilimi ve Bitki Besleme Bölümü 2. Sınıf öğrencileri, Topluma Hizmet Uygulamaları dersi kapsamında anlamlı bir sosyal sorumluluk projesine imza attı. Sokak hayvanları için birşeyler yapmak isteyen 7 öğrenci kendi imkanları, düzenledikleri kermesin gelirleri ve bağışlarla 14 köpek kulübesi yaptı. Öğrenciler yaptıkları kulübeleri, Bornova Belediyesi Fen İşleri Atölyesi çalışanlarıyla birlikte boyadı. Öğrenciler köpekler için yardımseverlerden kuru mama da topladı. 

Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, sokak hayvanlarının daha iyi koşullarda yaşamaları için her türlü işbirliğine açık olduklarını ve yardım gayretlerine ellerinden gelen desteği verdiklerini belirterek, “Bornovalılar zaten sokak hayvanları konusunda çok duyarlı. Üniversite öğrencilerimizi de duyarlılıklarından dolayı tebrik ediyorum. Sokak hayvanları çoğu zaman biz insanların yardımlarına muhtaç. Bu nedenle herkesin üzerine düşeni yapması gerekiyor” dedi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar