Hurmanın Mucizevi Faydaları

  • Aydın Gazete
  • 9 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Sağlıklı yaşam önerileri ile beğeni toplayan Ayşe Tolga, MAG Haziran sayısı için hurmanın mucizevi faydalarına dair yazı kaleme aldı. Günde 1 adet hurma yemenin, dengeli ve sağlıklı beslenme için önemli olduğunun altını çizen Tolga, “Hurma vitamin, mineral ve lif açısından çok zengindir” dedi.

Uzun süre açlıktan sonra hurma tüketmek, açlığı bastırır, fazla yemek yemeyi engeller

Kabızlık, kemik gücü ve sağlığı, bağırsak bozuklukları, kansızlık, alerji, kilo alımı, kalp sağlığı, ishal, göz ve kulak sağlığı… Hurmanın saymakla bitmeyen faydalarındandır

Oyunculuk kariyerinin ardından sağlıklı yaşam önerileri ile önemli konuları ele alan Ayşe Tolga, MAG Haziran sayısı için Ramazan ayına özel açıklamalarda bulundu. Hurma tüketmenin kabızlık, bağırsak sorunları, kalp rahatsızlıkları, anemi, cinsel işlev bozuklukları, diyare, mide kanseri ve diğer birçok hastalıktan koruduğunu anlatan Tolga “Ramazan ayında iftar sofralarının en önemli misafiri olan hurma, oruç açılırken ilk tüketilen yiyeceklerdendir. Hurma çeşitli vitamin ve minerallerin kaliteli bir kaynağıdır. Ayrıca tiamin, riboflavin, niasin, folat, vitamin A ve vitamin K gibi besin değerlerini içerir” diyor. Hurmanın sindirim sistemini düzenleyen en tatlı ve çok yönlü destek besinlerden biri olduğunu da vurgulayan Ayşe Tolga, hurmanın insan enerji seviyelerini yarım saat içinde önemli ölçüde arttırabileceğinin de altını çizdi.

İlkleri ve yenilikleri okurları ile buluşturan MAG, Siren Ertan’ın kapak yıldızı olduğu Haziran sayısında birbirinden renkli içerikleri, özel röportajları ile www.magdergi.com.tr,DijiMecmua, Turkcell Dergilik ve seçkin kitapçılarda sizlerle buluşuyor.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar