Gündemde Zeytin Var

  • Aydın Gazete
  • 7 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Medya Takip Merkezi (MTM), kamuoyunun yakından takip ettiği tasarının medya raporunu çıkardı. İşte araştırmanın detayları…

Konuşulmaya başladığı günden bu yana tartışmalara neden olan, Sanayinin Geliştirilmesi ve Üretimin Desteklenmesi kapsamında kabul edilen zeytinlik alanlarla ilgili yasa tasarısı gündemde yer almaya devam ediyor. Tasarının mecliste gündeme gelişinden itibaren, çeşitli çevrelerden zeytinlik alanlara konut, konaklama tesisi veya turizm tesisi yapılmasıyla ilgili itirazlar gelmişti. 

En çok sosyal medyada konuşuldu

Medya Takip Merkezi’nin, zeytinlik alanlarla ilgili yaptığı medya araştırmasına göre tasarı gündeme geldiği günden bu yana yazılı, görsel basın ve internet medyasında toplam 6 bin 145 habere konu oldu. MTM’nin sosyal medya takip uygulaması DigiLUP ise tasarının son bir hafta sosyal medya yansımalarını inceledi. Çeşitli etiketler üzerinden kullanıcılar fikirlerini paylaşırken, en popüler hashtagler #benbirzeytinağacıyım, #benimadımzeytin, #zeytinağacınasadakat ve #zeytinimedokunma etiketleri oldu. Bu etiketler üzerinden 50 bini aşkın ileti paylaşıldı.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar