Bu Tuzağa Kapılmayın

  • Aydın Gazete
  • 6 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

İngilizce öğrenmenin matematik, biyoloji ya da fizik öğrenmekten hiçbir farkı olmadığını belirten Konuşma Kulübü’nün Kurucusu Volkan Yaşa; “Bu disiplinlerden hangisi 5 günde öğrenilebilir ki? Matematik kursuna gelen birine 5 günde trigonometri öğretemeyeceğiniz gibi, İngilizceyi de 5 günde öğretemezsiniz. Uykuda ya da 5 günde İngilizce öğrettiğini iddia eden kursların tuzağına düşmeyin. 5 günde İngilizce öğrenilmez!” dedi

İngilizce tüm dünyada kabul gören bir dil. Bu dili bilmenin getirdiği pek çok avantaj var. İş ilanlarında en başta aranan özelliklerden biri; adayın İngilizceye hakim olması.   Bireylerin kariyer basamaklarını daha hızlı tırmanmasının yolu da İngilizce’den geçiyor. Her şeyden önce bir dünya vatandaşı olabilmek için İngilizce öğrenmek şart. Tüm bu sebeplerle de Türkiye’de her gün on binlerce kişi İngilizce öğrenmek için kursa gitmeye karar veriyor. 

Bu tuzağa kapılmayın

‘İngilizceyi en hızlı ve iyi nasıl öğrenebilirim’ düşüncesiyle kurs araştırmaya başlayanların en sık karşılaştığı duyurulardan biri ‘5 günde İngilizce öğrenebilirsiniz’. Ya da ‘Uyurken İngilizce öğrenin’. Bu ifadeler; günümüz teknoloji dünyasında, akıp giden zamana ayak uydurabilmek için hızlı davranmak zorunda olan on binlerce kişi için çok cazip olsa da, İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde İngilizce eğitim veren Konuşma Kulübü’nün kurucusu Volkan Yaşa, İngilizce öğrenmek isteyenleri bu kursların tuzağına kapılmaması konusunda uyarıyor; “5 günde İngilizce öğrenilmez.”

Matematik öğrenmekten farkı yok

İngilizce öğrenmenin matematik, biyoloji ya da fizik öğrenmekten hiçbir farkı olmadığını dile getiren Volkan Yaşa şunları söyledi: “Bu disiplinlerden hangisi 5 günde öğrenilebilir ki? Ya da bugüne kadar hangi eğitimi uykuda aldınız? Her şeyin bir yolu, yöntemi var. Matematik kursuna gelen birine 5 günde trigonometri öğretemeyeceğiniz gibi, İngilizceyi de 5 günde öğretemezsiniz. Sadece bir kuru üç aydan aşağı öğrenemezsiniz. İngilizce öğrenmek sabır işidir.” 

Günlük hayatta sorunsuz kullanın

Volkan Yaşa katılımcılarına, İngilizce konuşma konusunda (CEFR) Avrupa Dilleri Öğretimi Ortak Çerçeve Programı kriterlerini referans alarak geliştirdikleri müfredat ile günlük hayatta sorunsuz kullanabilecekleri şekilde eğitim verdiklerini söyledi. Yaşa, “Konuşma Kulübü’nde haftada iki gün, sekiz kişilik sınıflarda, eğitmenlerin öğrencilerle bire bir ilgilenebildiği ‘İngilizce konuşma’ odaklı eğitimler gerçekleştiriyoruz. İstanbul Bilgi Üniversitesi kampüslerinde deneyimli öğretmen kadrosuyla yapılan eğitimlerimizle ilgili bizimle iletişime geçmek isteyenler konusmakulubu.net’ten bilgi edinebilirler” diye konuştu.

Bilgi Eğitim Hakkında:

İstanbul Bilgi Üniversitesi bünyesinde ‘Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’ olarak hizmet veren Bilgi Eğitim, bireysel, kurumsal ve profesyonel gelişime yönelik eğitim programları sunuyor. İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin Santral ile Dolapdere kampüslerinde ve yeni açılan Kozyatağı eğitim merkezinde gerçekleştirilen eğitim programlarında alanlarında uzman isimler ve akademisyenler eğitim veriyor. 

Konuşma Kulübü Hakkında: İngilizce Konuşma konusuna doğrudan değinen İngilizce eğitim merkezidir. Bilgi Üniversitesi bünyesinde İngilizce eğitimleri veren Konuşma Kulübü, neredeyse bir özgüven sorunu olmaya yaklaşan İngilizce konuşma konusunda CEFR kriterlerini referans alarak geliştirdiği müfredatı ile öğrencilerinin akıcı bir şekilde İngilizce konuşabilmeleri konusunda eğitimler vermektedir.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar