7’inci yılında 7 sanatçı

  • Aydın Gazete
  • 5 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi” başladı. 7’nci yılında 7 heykeltıraşın katıldığı koloninin başlaması dolayısıyla düzenlenen toplantıya katılan Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli’nin sanatla kültürle iç içe olan bir şehir olduğunu, belediye olarak da buna en üst seviyede destek verdiklerini söyledi.

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen “Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi” başladı. Türkiye, İtalya, Ukrayna, Çin ve Tayvan olmak üzere 5 ülkeden 7 sanatçının katıldığı Uluslararası Taş Heykel Kolonisinin başlaması dolayısıyla basın toplantısı düzenlendi. Kömürcüoğlu Mermer’de düzenlenen toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Kömürcüoğlu Mermer Yönetim Kurulu Başkanı Nihat Kömürcüoğlu, davetliler ve sanatçılar katıldı. Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi’nin 7’ncisini düzenlemekten duydukları mutluluğu dile getiren Nihat Kömürcüoğlu, “Her yıl 100’ün üzerinde sanatçı 200’e yakın projesini bize gönderdi. Biz o projelerden heykellerimizi seçtik. Bu yıl da Türkiye, İtalya, Ukrayna, Çin ve Tayvan’dan 7 sanatçımızı davet ettik. Sizlere sunmaktan mutluluk duyuyorum” dedi.

Denizli’nin güzelliklerine artılar katıyoruz 

Başkan Zolan ise, bu yıl 7’ncisi düzenlenen etkinliğin asıl kahramanının Nihat Kömürcüoğlu olduğunu belirterek, “2011 yılında başlattıkları ve 2014’de de Büyükşehir olarak dahil olduğumuz, 7’ncisini gerçekleştirdiğimiz heykel kolonisini dünyanın birçok ülkesinden gelen sanatçılarımızla birlikte sürdürüyoruz” dedi. Birçok antik kenti barındıran Denizli’nin turizm anlamında da çok büyük potansiyele sahip bir şehir olduğuna dikkati çeken Başkan Zolan, “Bu şehre Alah’ım sonsuz lütuf ve güzellikler vermiş. Bunların üzerine artılar katmak için, güzelliklerimizi değerlendirebilmek ve geleceğe bir şeyler bırakabilmek adına gece gündüz çalışıyoruz” dedi. 

Kültür ve sanat şehri Denizli

Kömürcüoğlu Taş Heykel Kolonisi’nin geleceğe eserler bırakarak devam ettirildiğini ifade eden Başkan Zolan, “Bu yıl da burada ortaya güzel eserler çıkacak. Şehrimizin muhtelif yerlerinde çıkan eserleri daha önce de sergilediğimiz gibi vatandaşlarımızla, sanatseverlerle buluşturacağız. Sanatla kültürle iç içe olan bir şehiriz. Belediye olarak da buna en üst seviyede destek oluyoruz. Bu etkinliklerimizi inşallah sürdüreceğiz. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu. 

7 Temmuz’da sona erecek

Denizli Büyükşehir Belediyesi ve Kömürcüoğlu Mermer tarafından bu yıl 7’ncisi düzenlenen Kömürcüoğlu Uluslararası Taş Heykel Kolonisi 5 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak. Korucuk Mahallesi’ndeki Kömürcüoğlu Mermer’de başlayan kolonide sanatçılar 1 ay boyunca çalışacak, bu süre zarfında isteyen herkes alanda çalışmaları yakından izleyebilecek.

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar