Tümsiad Ege İftarda Buluştu

  • Aydın Gazete
  • 5 Haziran 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ege Bölgesi kapsamında İzmir, Denizli, Uşak, Kütahya, Afyon, Aydın ve Manisa TÜMSİAD üyeleri iftar davetinde buluştu. Manisa’da Büyük Saruhan Otel’de 3 Haziran Cumartesi günü düzenlenen iftarda Manisa Valisi M. Hakan GÜVENÇER, Milletvekili Selçuk ÖZDAĞ, TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar DOĞAN ve Yönetim Kurulu üyeleri bir araya geldi.

Ev sahipliğini TÜMSİAD Manisa Şubesi Başkanı İrfan Dinçer’in yaptığı davette bölge sorunları ve çözümleri dile getirildi. İşadamlarının yoğun ilgi gösterdiği davette bölge yatırım ve teşviklerine dikkat çekildi. İftar davetine, TÜMSİAD Afyon Şubesi Başkanı M. Emin Birliktir, Aydın Şubesi Başkanı Nusret Ünal, Denizli Şubesi Başkanı Süleyman Gedik, İzmir Şubesi Başkanı Erkan Çoruk, Kütahya Şubesi Başkanı Ramazan Gökmen, Uşak Şubesi Başkanı Muhterem Balta ve 300 üye ve konuk katılım gösterdi.

TÜMSİAD Genel Başkanı Yaşar Doğan iftar davetinde; iş adamları olarak amaçlarının ferdi zenginleşmek olmadığını, bugüne kadar milletimizin zenginleşmesi için çalıştıklarını dile getirdi. Türkiye’nin üzerinde son yıllarda oynanan oyunlar karşısında ihtiyacımız olan tek şey birliktelik diyen Yaşar Doğan; Türkiye’nin üreten, büyüyen ve güçlü bir ülke olduğuna dikkat çekti. TÜMSİAD Başkanı Doğan; istihdamın yüzde 78’ini ihracatın da yüzde 60’ından fazlasını sağlayan KOBİ’lerin Türkiye ekonomisindeki payının artırılmasının önem taşıdığına vurgu yaptı. Üreten, istihdamını artıran ve ihracat yapan KOBİ’ler sayesinde Türkiye’nin 2023 vizyonu doğrultusunda dünyanın ilk 10 ekonomisi arasına gireceğine inandıklarını söyledi. Ramazan Ayı’nda iftar sofrasında Karadeniz Bölgesinde bulunmaktan büyük mutluluk duyduğunu Belirten Doğan, Ramazan bereketinin tüm yıl sürmesi temennisiyle konuşmasını bitirdi.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar