Kuşadası Dev Fuara Ev Sahibi Olacak

  • Aydın Gazete
  • 31 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Kuşadası Belediyesi, GL Platform Fuarcılık ve Kuşadası Setur Marina işbirliğiyle 25-29 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlenecek olan Boat Show Ege, Ege Yat Yelken Teknolojileri, 2’nci El Tekne ve Su Sporları Fuarı, düzenlenen bir toplantıyla tanıtıldı.

Kuşadası Setur Marina’da düzenlenecek olan Ege Yat, Yelken Teknolojileri, 2’inci El Tekne ve Su Sporları Fuarı’nın tanıtım toplantısına Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Ayşe Şerifoğlu, Aydın İl Kültür ve Turizm Müdürü Nusrettin Debre, TÜRSAB Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Gökhan Aydın, Kuşadası Setur Marina Müdürü Çağlar Altuntaş, Kuşadası Ticaret Odası Yönetim Kurulu Üyesi Seydi Yıkılmaz, GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan ve Deniz Ticaret Odası İzmir Şube Müdürü Yusuf Öztürk katıldı.

Toplantıda konuşan GL Platform Fuarcılık Genel Müdürü Gül Ceylan, fuarla Kuşadası’nı Ege’ye açılan kapı haline getirmek istediklerini belirterek “25-29 Ekim tarihleri arasında Kuşadası’nda düzenlemeyi planladığımız Ege Yat, Yelken Teknolojileri, 2’nci el Tekne ve Su Sporları Fuarı ile çok sayıda sektör temsilcisini Kuşadası’nda buluşturmayı hedefliyoruz. Hayalindeki tekneye sahip olmak isteyen binlerce deniz tutkununun da fuarımızı ziyaret edeceğini düşünüyoruz. Fuarımıza Ege’ye kıyısı olan Yunanistan ve son dönemlerde Kuşadası’nı sık sık ziyaret eden Katar, Dubai, Suudi Arabistan, Kuveyt ve Lübnan’dan misafirler davet edeceğiz. Türkiye’nin çeşitli illerinden sektör temsilcilerinin de katılacağı fuarda çok sayıda deniz aracı ve ekipmanı deniz tutkunlarının beğenisine sunulacak” dedi.

Ceylan’ın ardından konuşan Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı ise Ege Yat, Yelken Teknolojileri, 2’inci El Tekne ve Su Sporları Fuarı’nın Kuşadası’nın tanıtımına büyük fayda sağlayacağını belirterek “Kuşadası Belediyesi olarak ilçemizin tanıtımı için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz. İçinden geçtiğimiz zor günlerden güç birliğiyle kurtulacağımızı düşünüyorum. Bu sebeple bu tür organizasyonlara önem vermeliyiz. Geçtiğimiz günlerde uzun zamandır yanlış kullanılan Kuşadası’nın en önemli tarihi mekânlarından Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı’nın işletmesini aldık. Kervansarayı gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra Kuşadası turizmine kazandırmayı planlıyoruz. Ayrıca KODER ve TAV gibi kuruluşlarla işbirliği içerisinde yabancı turizmci, gazeteci ve sosyal medya fenomenlerini ilçemizde misafir ederek kendi ülkelerinde Kuşadası tanıtımı yapmaları yönünde bir proje yürütüyoruz. Bu proje kapsamında şu ana kadar ilçemizde 3 grubu misafir ettik. Kuşadası Belediyesi olarak ilçemizin tanıtımına fayda sağlayacak çalışmaları sürdüreceğiz” dedi.

Kuşadası Belediyesi, GL Platform Fuarcılık ve Kuşadası Setur Marina işbirliğiyle Kuşadası’nda düzenlenecek olan Boat Show Ege, Ege Yat, Yelken Teknolojileri, 2’nci el Tekne ve Su Sporları Fuarı’nda değişik firmalara ait yelkenli tekneler, sürat tekneleri, jet motorlu tekneler, motor yatları, deniz motosikletleri, şişme botlar, kanolar ve kayaklar tanıtılacak. Ayrıca fuar kapsamında çeşitli su sporları etkinlikleri düzenlenecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar