Atatürk Ortaokulundan Bilim Fuarı

  • Aydın Gazete
  • 31 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Türkiye Bilimsel ve Teknoloji Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) tarafından destekli TÜBİTAK 4006 Bilim Fuarı’nın açılışını Aliağa Kaymakamı Bayram Yılmaz ve Aliağa İlçe Milli Eğitim Müdürü Ogün Derse yaptı. Büyük ilgi gören bilim fuarına Aliağa’nın diğer okullarından müdürler de katıldı.

TÜBİTAK Bilim Fuarları ile birlikte öğrencilerin, öğretim programı çerçevesinde, kendi ilgi alanlarına yönelik belirledikleri konular üzerine araştırma yapmaları ve araştırma sonuçlarını sergileyebilecekleri imkana kavuşmaları amaçlandı. Atatürk Ortaokulu öğrencileri tarafından organize edilen fuarda 20 proje sergilendi. 59 öğrencinin katkı koyduğu fuarda; araştırma, tanıtım ve deneysel projeler sergilendi. Fuarı gezen Kaymakam Bayram Yılmaz, projede görev alan öğrencileri tek tek tebrik etti. Fuarda en büyük ilgiyi engelden kaçan araç gördü.

Öğrencilerin bilimsel bakış açısı edinmelerini hedeflediklerini belirten Atatürk Ortaokulu Müdürü Hamdi Oktay, yaptığı açılış konuşmasında şunları söyledi: “Bilim fuarı ile öğrencilerin sunum becerilerinin gelişmesi, proje yapma aşamalarını kavrayabilmeleri amaçlanmıştır. Fuara hazırlık süresinde edindikleri her türlü bilgi, aldıkları eğitim, diğer tüm kazanımlar ciddi derecede önemsenmektedir. Öğrencilerimiz, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Dünya’da her şey için; medeniyet için, hayat için, muvaffakiyet için en hakiki mürşit ilimdir, fendir’ sözlerini ilke edinerek bu etkinliklerin planlanması, hazırlanması ve gerçekleştirilmesi aşamalarında eleştirel düşünme, zaman yönetimi, problem çözme becerilerini geliştirmiş, sabırlı ve özgüvenli olmayı öğrenmişlerdir”

Geri «
İleri »
Tren Seferleri Otobüs Seferleri Rüya Tabirleri Yemek Tarifleri Sinema Telefonlar