Türkiye’nin Gözü Çeşme’de

  • Aydın Gazete
  • 22 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Ilıca körfezinde gerçekleşen kupada 41 kulüpten 262 Optimist ile 36 kulüpten 108 Laser olmak üzere toplamda 370 sporcu zirve için yarıştı. 5 gün süren ve kıyasıya mücadelenin sergilendiği yarışlar sonunda sınıflarında dereceye giren sporculara ödülleri, Çeşme Yelken Kulübü’nde düzenlenen görkemli bir törenle verildi. 

Çeşme Yıldızburnu parkurunda 5 gün süren yarışlar sonunda Optimist Junior erkeklerde Mustafa Can Öztuncer (ARM Urla), kızlarda Bilgenur Yazıcı (Turgutreis), Optimist erkeklerde Caner Türk (Göztepe), kızlarda Okyanus Arıkan (ARM Urla) birinci oldu. Laser 4.7 genelde Yiğit Yalçın Çıtak (Turgutreis), kızlarda İlayda Veziroğlu (Fenerbahçe Doğuş), Laser 4.7 Junior’da Ece Asya İkizler (Galatasaray), Laser Radial Genel’de Alp Baltalı (İstanbul Yelken) kadınlarda Ayşenur Orhan (Tekirdağ Yelken İhtisas), Laser Radial Gençler’de Alp Baltalı (İstanbul Yelken) Laser Standart Genel’de Alp Rodopman (Fenerbahçe Doğuş), Laser Standart Gençler’de Mehmet Duran Dinç (Galatasaray) birinci sırada yer aldı.  

Yarışların yelken sporu için Çeşme’nin ideal rüzgar koşullarında gerçekleştiğini belirten  Türkiye Yelken Federasyonu Başkanı Özlem Akdurak, “Gençlik Spor Bakanımız sayın Akif Çağatay Kılıç’ın desteğiyle Paşalimanı Gençlik ve Spor Bakanlığı tesislerinde düşük maliyetlerle konaklama imkanı bulan birçok kulüp yarışlara katılabildi. Bu sayede ülkenin her yerinden gelen sporcu sayısının artması nedeniyle Bakanımıza teşekkürlerimi sunarım” dedi.

Organizasyonun başından sonuna kadar destek veren İzmir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ali Osman Tatlısu ile yarışa ev sahipliği yapan Çeşme Yelken Kulübü yönetimine ve  tesisleri yarışa hazırlayan kulüp sponsoru Arkas Holding adına Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Bernard Arcas’a gönülden teşekkürlerini ileten Başkan Akdurak; Spor Toto, Turkcell ve Borusan Otomotiv sponsorlukları ile Türkiye Yelken Federasyonu’nun mali  yapısını güçlendirmiş olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Türkiye Yelken Federasyonu’nun düzenlediği ulusal yarışların  sonuncusu Eylül ayında Bodrum Yalıkavak’ta gerçekleşecek.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar