Anılar Bu Galada Canlanacak

  • Aydın Gazete
  • 22 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

 Alsancak Stadı’nın belgeselinin senaryosunu yazarak yapımcılığını üstlendiği belgeselin galası 23 Mayıs Salı Günü Saat 20.00’da Karşıyaka Çarşı içinde bulunan Boyoz Akademi Sinemaları’nda gerçekleştirilecek. 

HERKESİN ANISI BURADA

Belgesel hakkında açıklama yapan Erdoğan Gezer, Alsancak Stadı’nın yıkılma kararı çıktığında büyük bir üzüntü duyduğunu belirterek “Belgeseli bu aşamada çekmeye karar verdim. Senaryoyu kurguladım Turizm ve Kültür Bakanlığı’ndan da onay alarak bir anı niteliği taşıyan belgeseli gerçekleştirdim. Belgeselin galasına tüm İzmirlileri bekliyorum” dedi.

İZMİR FUTBOLUNUN EFSANELERİ

Yaklaşık olarak 37 dakika süren belgeselde Altaylı eski futbolculardan miço lakaplı Mustafa Kalpakaslan, Bilal Yaşar, KSK’li Uğur İpekkan, Altınordulu Hikmet Orhunbilge, Göztepeli Özer Yurteri gibi İzmir futbolunda efsaneleşen isimlerin yanı sıra 19 yıl kesintisiz İzmir İl Spor Müdürlüğü yapan Bahri Vreskala Ege Tv Spor Müdürü Suavi Yardımoğlu gibi isimlerin anılarına yer verilirken Alsancak Stadı’nın İzmir için önemine  değiniliyor. 

YAKLAŞIK 50 PLAKET

Yapımcı, yönetmen ve senarist Erdoğan Gezer, kokteyl ile başlayacak belgesel tanıtımının sonunda 50’ye yakın plaketin dağıtılacağını açıkladı. Gezer, plaketlerin belgeselin gerçekleşmesinde, yayınlanmasında ve galanın düzenlenmesinde emeği olan kişilere verileceğini açıklayarak “Vereceğimiz plaketler belgeselde emeği geçen herkese küçük bir anı niteliği taşıyacak. Belgeseli hazırlamamda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum ve herkesi galaya bekliyorum” diye konuştu.

Spor, siyaset ve iş dünyasından bir çok önemli ismin katılmasının beklendiği galada plaket alacak bazı isimler de şunlar olacak ;

Altaylı eski futbolculardan Miço lakaplı Mustafa Kalpakaslan, Bilal Yaşar, KSK futbolcusu Uğur İpekkan, Altınordulu Hikmet Orhunbilge, Göztepeli Özer Yurteri,  Altay Divan Başkanı Erdoğan Tözge, Futbol Federasyonu eski Başkanı Kemal Zorlu, Sancar Maruflu ile spor medyasından isimler, geceye katkı sağlayan firma temsilcileri olmak üzere 50’ye yakın plaket dağıtılacak.  

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar