Şampiyonluğa Doyamıyorlar

  • Aydın Gazete
  • 20 Mayıs 2017
  • Yorumlar Kapalı

Süper Lig dahil Türkiye liglerinde defalarca şampiyonluklar yaşamış, bazıları UEFA Kupası’nı kaldırmış eski futbolcular yer aldıkları  US Grup Masterler futbol takımıyla şampiyonluklar yaşamaya devam ediyor.

Profesyonelliğin zirvesine çıkmış olmalarına rağmen futbola ilk başlamışların amatör heyecanıyla, karşılarındaki hiçbir rakibi küçümsemeden büyük bir ciddiyetle maçlara çıkan ve adeta futbol şov yapan yıldızlar Antalya 8.Uluslar arası Masterler Kupası Turnuvası’nda da zirveye ulaştılar.

Aralarında Romanya, Ukrayna, Kosova, Bulgaristan, Kıbrıs, Moldova, Beyaz Rusya, İngiltere, Almanya gibi ülkelerden gelenlerin de yer aldığı  11 yabancı, Edirne’den Van’a uzanan geniş bir yelpazeden 36 yerli toplam 47 takımın katıldığı turnuva Antalya Kundu Bölgesinde yer alan Topkapı Kremlin Otelleri sahalarında gerçekleştirildi. Şampiyonada İzmir Aydın, Manisa, Denizli gibi Ege illerinden takımlarda mücadele etti.

Grup, çeyrek ve yarı final maçlarında rakiplerini saf dışı bırakan US Grup ve İstanbul Pendik takımları finale kaldılar.  Kalesini Galatasaraylı eski milli kaleci Orkun Uşak’ın koruduğu Beşiktaşlı Ali Eren, Fazlı Ulusal, Galatasaraylı Ümit Davala, Evren Turhan, Cihan Haspolatlı, Mustafa Kocabey(Papen Mustafa), Ömer ve Murat Erdoğan gibi ünlülerin yanı sıra kadrosunda lig tecrübesi yaşamış çok sayıda ismin yer aldığı US Grup finali Murat Erdoğan’ın şık penaltı golüyle 1 – 0 kazandı.

US Grup’un dev şampiyonluk kupasıyla ödüllendiildiği şampiyonanın ikinciliğini Pendik, üçüncülüğünü eski hakem Mustafa Çulcu ve Futbolcu  Kaan Dobra’nın da yer aldığı Kocaeli, dördüncülüğünü Antalya Masterler takımları kazandı. Karaman ve Viranşehir takımları centilmenlik kupalarıyla ödüllendirilirken, US Grup takımından Papen Mustafa Gol kralı, Orkun Uşak En iyi kaleci ünvanlarıyla kürsüye çıktılar.

Antalya’da maçların dışında da büyük ilgi gören şöhretler gelen istekleri kırmayarak sevenleriyle bol bol hatıra fotoğrafı çektirdiler.

Geri «
İleri »
Tren SeferleriOtobüs SeferleriRüya TabirleriYemek TarifleriSinema Telefonlar